Wifi Bağlı Ama İnternet Yoksa Ne Yapmalısınız?

Sıklıkla yaşanan problemlerden olan wifi bağlı ama internet yoksa ne yapmalısınız android, ios işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlarda, tabletlerde dizüstü ve masa üstü bilgisayarlarda basit uygulamalar sayesinde bu sorunu giderebilirsiniz.

Wi-fi Bağlı Fakat İnternete Erişemediğinizde Uygulamanız Gerekenler

Bilgisayardan veya akıllı telefonunuzdan wifi bağlı ama internet yoksa ilk olarak modem cihazınızı kontrol etmeli ve ayrıca ilave temas durumu söz konusu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. ADSL ya da internet yeşil tonlu ışık sekmesi aktif olmaması durumunda ve modem cihazınızı kapattıktan birkaç dakika sonra aynı durum söz konusu olduğunda modem cihazınızı resetleyerek tekrardan kurulum işlemi gerçekleştirin. DNS yada VPN uygulaması kullanmanız durumunda uygulamayı pasif konuma dönüştürerek modem cihazınızı yeniden kapatıp birkaç dakika sonra açın.Wifi Bağlı Ama İnternet Yoksa Ne Yapmalısınız?

Bilgisayarda Ve Telefonda Wi-fi Bağlantısı Gerçekleştirilememesi Durumunda

Cep telefonundan veya bilgisayardan wifi bağlı ama internet bağlantısı söz konusu olmaması durumunda wifi aktif olmaması durumunda, bilgisayarınızdan modem cihazınıza Lan kablosu ile bağlantı kurarak, modem cihazınızın arayüz bölümünde bulunan kablosuz ayarları tekrardan ayarlamayı deneyin. Modem cihazınızdan kablosuz kanalda yer alan ayarları 6 veya 11 konuma getirin. Modem cihazınızdan şifreleme türünü ise WPA PSK veya diğer bir alternatif olarak WPA-2 PSK olarak ayarlayın. Bu uygulamalar işe yaramadığında ayrıca güvenlik duvarını pasif duruma dönüştürerek birkaç dakika sonra bekledikten sonra yeniden aktif durumuna dönüştürün. Kablosuz ağ bağlantınızda kullanmış olduğunuz şifrenizde değişiklik gerçekleştirin. İlave olarak yeni şifrenizde ve kablosuz ağ bağlantınızda kullanacağınız yeni kullanıcı isminizden Türkçe karakter seçmemeye özen gösterin.

Başvurabileceğiniz Diğer Uygulamalar

Bilgisayarınızdan ya da telefonunuzda wifi bağlı ama internet bağlantısı yoksa wifi bağlantınızın söz konusu olduğu halde internet bağlantınızın söz konusu olmaması durumunda farklı bir bilgisayar yada telefon üzerinden denemenizi, cihazlarınızda farklı bir tarayıcı yada mağaza uygulaması denemenizi tavsiye edebiliriz.

Tüm denemelere rağmen telefon veya bilgisayarınızdan wifi bağlantısı olduğu halde internet bağlantısı söz konusu olmadığında modem cihazınızın yetkili firması ile iletişime geçmeniz gerekir.

Yorum Yap