İnternet Tarayıcınız Çok Fazla RAM Kullanıyorsa Ne Yapmalısınız?

Düşük ve orta seviyeli bilgisayarlar üzerinde internet tarayıcınız çok fazla ram kullanıyorsa ne yapmalısınız? Sorunun çözümü oldukça sık sorulmaktadır. Öncelikli olarak en az RAM yiyen tarayıcı bulmak tercihleriniz arasında olacaktır. Arka plan üzerinde çalışan birçok programla beraber fazla sekmeli tarayıcıların kullandığı RAM bilgisayarın hızını düşürmektedir. Öncelikli olarak tarayıcınızın içerisindeki verileri temizlemeniz ve uzantılar kısmında birden fazla uzantı bulundurmamanız gerekir. Tarayıcı içerisinde gelişmiş olan her faaliyet kullanım sürekliliği oluştukça RAM üzerinde oldukça baskı oluşturmaktadır.

İnternet Tarayıcısı Ram Kullanımı Sınırlandırma

Tarayıcıların kullanmasını istediğiniz RAM miktarını belirlemeniz, yani tarayıcıyı belirli miktarlarda bulunan RAM ile kısıtlamanız büyük oranda işinize yarayacaktır. Bu işlemi uygulamak için gerekli birçok program kullanılmaktadır. Programlar üzerinden kullanmakta olduğunuz tarayıcıyı seçmeniz gerekir. Kullanmasında sakınca görmediğiniz miktarı ise girmeniz gerekmektedir. Orta seviyelerde bir RAM kapasitesine sahipseniz 300 veya 500 arasında bir alan kullanmasına izin vermeniz gerekir.İnternet Tarayıcınız Çok Fazla RAM Kullanıyorsa Ne Yapmalısınız?

Hızlı İnternet Tarayıcısı Olumlu Yönleri

Birden fazla işi bilgisayarınız rahat edebilecek bir şekilde yapmak için hem RAM üzerinde daha az faaliyet gösteren, hem de hızlı bir tarayıcı seçmeniz gerekir. Hızlı bir tarayıcı kullanmak için hızlı RAM gücüne sahip olmanız gerekmektedir. İşlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmak için ve birden fazla sekmeyi aynı anda yönetmek için gerekli olumluluk yönleri beslemektedir.

Fazla Ram Kullanan Tarayıcı Olumsuz Yönleri

Bilgisayarların anlık yapmış olayları bellek içerisinde tutan ve yaptığınız işe göre gerekli alanları açan yer olan RAM, gerekli alanların kalmaması sonrası kasma oluşumu başlamış olmaktadır. Bu alanda ise tarayıcınızın çok fazla RAM kullanması bilgisayar üzerinde yapmakta olduğunuz birçok işinize engel koyarak yavaşlamasını sağlayacaktır. Bu olayların bütünü ise bilgisayarı kullanan kişiye olumsuz bir hava oluşturacaktır. Listeler üzerinde açıklanmış olan en az RAM yiyen tarayıcılar üzerinden ilk 2 sırada bulunan tarayıcıları bilgisayar üzerinde denemeniz gerekmektedir. Testler ve denemeleriniz sonucunda ulaşacağınız bilgiler ile bilgisayarınız üzerinden en az olumsuz havayı yaratacak olan tarayıcıyı belirlemeniz mümkündür. Yavaş bir tarayıcı beraberin çerezleri getirir ve kendi alanını doldurur. Tarayıcı temizliği yapmanız gerekmektedir.

Yorum Yap