Gmail’de E-Postalar Nasıl Zamanlanır?

Google internet tarayıcısı tarafından web e- posta hizmeti olarak kullanıcılara sunulan ve 21. Yüzyılda dünyanın en önemli e- mail sunucusu olan gmail, içerisinde bulundurduğu bazı özellikler ile internet kullanıcılarına karşılıklı yazışmalarda mükemmel bir kolaylık sağlamaktadır. Masaüstü, diz üstü bilgisayar ve mobil cihazlarımız tarafından ofislerde, evlerimizde, iş yerlerimizde çalışırken zaman zaman telefon ile görüşmeden mesajlaşma ihtiyacında bulunuruz ve e- posta yoluyla mesajlaşırız. Değer verdiğimiz bir arkadaşımıza ileri tarihli bir mesaj gönderecek olabiliriz. Bazen bu mesajlaşma doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde ve özel günlerde ileri tarihlerde göndermek istediğimiz mesajlar olabilir ancak aklımıza takılan ilk soru gmail’de e-postalar nasıl zamanlanır?

Günümüzde Mesajlaşmalar

Teknolojik gelişme ile normal yaşamımızı idame ederken insanlar arası iletişim büyük bir öneme haiz olmuştur. Yaşadığımız yüzyılda hızlı ve ergonomik bir yazışma türü olan e-posta yazışma yolu etkili ve hızlı bir şekilde iletişim kurulmaktadır. Teknolojik gelişme ile günümüz mesajlaşma yöntemleri de çeşitlenmektedir.Gmail'de E- Postalar Nasıl Zamanlanır?

İos ve Android Sistemine Sahip Akıllı Cihazlarından E-posta Gönderimi

İos işletim sistemi olan cihazlar üzerinden e- posta kısmına girilerek e-posta adresi yazılarak içerisinden mesaj gönderme kısmına girilerek göndermek istenilen bilgi, belge veya mesaj içeriği yazılarak gönder tuşuna basılmak suretiyle e-posta gönderilir. Android işletim sistemi olan cihazlarda aynı teknik ve yöntem kullanılarak e- posta gönderilir.

Gmail’de Mail Zamanlama Nasıl Ayarlanır?

Masaüstü, diz üstü bilgisayar ve mobil akıllı telefonlarımız ile mesaj yazdığımız kısmın alt tarafında bulunan gönder tuşunun yan tarafında yer alan ok işaretini tuşlayarak ve ardından gönderme zamanını seçilerek karşınıza tarih seçenekleri belirtilir. Bu tarihlerden herhangi biri seçilerek mesajın gönderileceği tarih seçilmiş olur. Masaüstü ve diz üstü bilgisayarlarda bulunan web sürümleri için yapılan işlemlerin yani sıra akıllı telefonlarda bu işlemler hemen hemen aynı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

En önemli tek fark mail gönderme zamanlama yapmak için izlenen yöntemdir. İleri tarihli e- posta gönderimi sayesinde değer verdiğimiz kişilerin doğum günleri, nişan günleri, evlilik yıl dönümleri gibi günler de unutma gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Yorum Yap