Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp gizlilik ayarlarının yapılandırılması, hem hesap güvenliği hem de kişisel bilgi güvenliği açısından önemli hususlar olarak ortaya çıkıyor. Bu ayarlar yapılandırılmadığı takdirde whatsappta varsayılan bütün bilgiler görünür durumunda oluyor. Whatsapp kişi listesinde olan herkesin kişisel bilgilere erişebilmesi bazı sorunlara neden olabiliyor. Bu hususlar göz önüne alındığında whatsapp gizlilik ayarları nasıl yapılır? sorusunun oldukça önemli olduğu görülüyor. Bu nedenle sosyal medyada kullanılan hesaplarda hesabın kontrolünün tamamen kişiye ait olması gerekiyor. Ayrıca profil bilgilerinin de kişiselleştirilmesi gerekiyor.

Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Gizlilik ayarlarına ulaşabilmek için öncelikle whatsapp uygulamasının açılması gerekiyor. Daha sonra uygulamada yer alan menü tuşu veya ayarlar bölümüne geçilmesi gerekiyor. Bu adımlar cihaza göre farklı olabiliyor. Menü tuşundan veya ayarlar bölümünden hesap seçeneğine giriş yapılması gerekiyor. Hesap seçeneğinde yer alan gizlilik seçeneğinden gizlilik ayarları yapılabiliyor.Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp Gizlilik Ayarları Neden Hata Verir?

Kullanıcıların bu tür bir sorun ile karşılaştıklarında öncelikle cihazlarındaki whatsapp uygulamalarının güncel sürüm olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. Eğer whatsapp uygulaması güncel sürüm değilse yeni güncel sürümün cihaza indirilmesi gerekiyor. Ayrıca uygulama bulunan gizlilik ayarları hata verdiğinde kişilerin telefonlarını açıp kapatmaları gerekiyor. Gizlilik ayarlarında dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında son görülme zamanı özelliği de bulunuyor. Son görülme zamanı özelliği kullanıcılar tarafından kapatılabiliyor. Son görülme zamanı özelliği bir kişinin en son ne zaman uygulamada aktif olduğunun görülmesini sağlıyor. Genel olarak bakıldığında bu özelliğin gizlilik ayarlarını tehlikeye sokan bir özellik olduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle kullanıcıların son görülme zamanı özelliğini kapatmaları için sırasıyla ayarlar, hesap, gizlilik, son görülme ve hiç kimse seçeneklerini seçmeleri gerekiyor.

Gizlilik Ayarları Aşılabilir mi?

Kullanıcıların whatsapp uygulamasında kişi durumunu, fotoğraflarını ve son görülme özelliğini hiç kimse olarak ayarlamasına rağmen zaman zaman bu bilgilere ulaşılabildiği ortaya çıkıyor. Çeşitli uygulamalar aracılığı ile whatsapp’ta bir kişinin durum ve fotoğrafını görmek mümkün olabiliyor. Kişi gizlilik ayarlarını yapsa dahi telefon rehberinde kayıtlı olmayan kişiler tarafından da görüntülendiği biliniyor.

Yorum Yap