Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

1,5 milyar aktif kullanıcı sayısı ile dünya üzerindeki en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, içerisinde birçok özellik barındırıyor. Uygulamanın en popüler özelliklerinden birisi, görüntülü konuşma imkânı vermesidir. Ancak arzu eden Whatsapp kullanıcıları, bu özelliği devre dışı bırakabiliyor. Olur olmadık yerde görüntülü aranmak istemeyen kişiler için Whatsapp görüntülü arama nasıl kapatılır? Bu özelliği devre dışı bırakmanın en garantili yolu, Whatsapp uygulamasının, kameraya olan erişim iznini kaldırmak olacaktır.

Android Cihazlarda Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma

Android işletim sistemine sahip cihazları kullanan kişiler, Ayarlar sekmesi üzerinden özelliği devre dışı bırakabilir. Ayarlar sekmesine girdikten sonra Uygulamalar bölümüne giderek Whatsapp’ı seçin. Ardından karşınıza Uygulama İzinleri seçeneği çıkacaktır. Karşınıza gelen ekranda, Whatsapp uygulamasının kullanmasına izin verdiği donanımları göreceksiniz. Bu listeden kamerayı bularak aktif konumdan pasif duruma getirin. Bu sayede Whatsapp uygulaması artık kameranızı kullanamayacak ve arkadaş listeniz sizi Whatsapp üzerinden görüntülü olarak arayamayacaktır.

İOS Cihazlarda Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma

Whatsapp görüntülü arama özelliğini devre dışı bırakmak isteyen iOS kullanıcıları, yine Ayarlar sekmesi üzerinden saniyeler içerisinde işlemi tamamlayabilir. Ayarlar menüsüne girdiğiniz zaman alt kısımlarda önünüze Whatsapp seçeneği gelecektir. Whatsapp seçeneğinin üzerine tıkladığınız zaman direkt olarak uygulamanın erişimine izin verdiğiniz donanımlar karşınıza gelecektir. Bu bölümden kamera seçeneğini bularak aktif durumdan pasif duruma getirin. Böylece Whatsapp uygulamasının kamera ile olan bağlantısı tamamen kopmuş olacaktır.Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu Nasıl Çözülür?

Whatsapp üzerinden görüntülü arama yapmak isteyen kullanıcılar, zaman zaman belirli hatalarla karşılaşabilir. Karşınıza doğrudan ‘arama yapılamadı’ şeklinde bir hata geliyorsa, bu durumda öncelikle uygulama marketi üzerinden Whatsapp uygulamasının güncellik durumunu kontrol edin. Zira uygulamayı güncellemediğiniz zamanlarda, bu tarz hatalarla karşılaşma durumu olabiliyor. Whatsapp’ı son sürüme güncellediğiniz zaman bu sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Bunun yanı sıra arama yaptığınız kişi, Whatsapp’ta görüntülü arama özelliğini devre dışı da bırakmış olabilir. Bu durumda telefonunuz görüntülü arama yapıyor olarak görünecektir ama karşı taraf kamera özelliğini devre dışı bıraktığı için bağlantı kurulamayacaktır.

Yorum Yap