Whatsapp Ekran Görüntüsü Bildirimlerine Dikkat

Whatsapp Messenger programı akıllı telefonlar için internet aracılığıyla ücretlendirilerek kullanılan bir platform olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır.

Whatsapp Messenger programı akıllı telefonlar için internet aracılığıyla ücretlendirilerek kullanılan bir platform olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır. 2010 yılında kullanıma açılan bu program kısa zamanda belirli kitleye ulaşmış ve beş ay gibi kısa bir sürede %75 oranında kullanımı artmıştır. Whatsapp ekran görüntüsü alınca karşı tarafa bildirim gitmiyordu.

 

Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg 2014 yılında programı toplamda 19 milyar USD ödeyerek satın almıştır. Bu alımdan sonra Whatsapp’ta çeşitli güncellemeler gündeme gelmeye başladı. Mesaj yıldızlama, arama, görüntülü arama, GIF oluşturma ve Whatsapp Web, uçtan uca şifreleme gibi birçok özellik ile buluşmuş olan program için yeni söylentiler de var. Whatsapp ekran görüntüsü bildirimine neden dikkat edilmeli?

Whatsapp Ekran Görüntüsü

Son dönemlerin en popüler mesajlaşma platformuna sahip olan Whatsapp için yeni özellik hakkında söylentiler kulağınıza mutlaka gelmiştir. Konuşmalarda ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim olarak gideceğinden söz ediliyor. Instagram, Snapchat ve Periscope gibi programlarda ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidiyor. Bunun sebebi ise kullanıcıların gizliliğini korumaktır.

Whatsapp ekran görüntüsü bildirimi için henüz herhangi bir onaylama gerçekleşmiş değil. Fakat 5 Şubat sonrasında öncelikle Beta kullanıcılarına daha sonra tüm kullanıcıların kullanabileceğine dair iddialar mevcut. Fakat bu güncelleme yalnızca uçtan uça şifreleme yöntemini kullanan kullanıcılar için de olabileceği söylentiler arasında. Bunlar dışında bu yalana inanmayın diye söylentiler de dolaşmıyor değil.

Whatsapp sözleşmesi ise bu durumu pek etik bulmamakta ve bu sebepten dolayı kullanıcılarını kaybetmeyi göze almamaktadır. Daha önce de kiminle konuştuğunuzu karşı taraf görebilecek gibi birçok söylentiyle insanların karşısına çıkan Whatsapp için bu söylentileri de normal karşılanmaktadır. Fakat böyle bir güncellemenin Whatsapp profiline pek yakışmayacağına düşünen yüksek bir kitle de bulunmaktadır.

Yorum Yap