Unutulan Telefon Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Hayatımıza yenilerde giren ve oldukça kullanımı yaygınlaşan akıllı telefonlara olan ilgi gün geçtikçe devam ediyor. Her geçen gün yeni modelleri ile adını duyuran telefon firmaları telefonun güvenliği için ekran kodları ve şifreleri oluşturarak kullanıcıların içeriklerle ilgili güvenliklerini tutmalarını sağlıyorlar. Son zamanlar da unutulan telefon şifreleri yüzünden birçok kullanıcının bu konu da zorluk yaşadıkları bir gerçektir. Unutulan telefon şifresi nasıl kaldırılır? Hakkında merak edilen sorularla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun için kendi başınıza çözebileceğiniz gibi telefon uzmanlarına teslim etmeniz halinde şifreyi kaldırmak mümkün.

Telefon Şifresini Unutmaya Karşı Alınabilecek Önlemler

Telefon şifreleri yapmak zorunda kalan kişiler için öncelikle şifreyi bir yere yazmanız en iyisi olacaktır. Eğer çok unutkan biri iseniz ve telefon şifresi yapmayı gerektiren bir durum yoksa yapmamanız daha iyi olacaktır. Şifreyi oluştururken daima aklınızda olan ama kimsenin bilmediği kolay bir şifre seçmek en kolayıdır. Şifreler bir hikayeye bağlı olarak oluşturulduğunda hatırlamanız daha kolay olur. Bazı telefonlarda şifrenin unutulmasına karşı ikinci bir şifre oluşturmanız mümkünse bunu ihmal etmeden kullanmanız önerilir.Unutulan Telefon Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Android İçin Telefon Şifresi Kaldırma

Yeni gelen yeniliklerde parmak izi okuyucuları ve yüz tanıma özellikleri bulunan telefonlarda bile çoğu insan numaralı veya desenli şifreyi tercih ediyorlar. Android telefon kullananlar için şifre kaldırma seçeneği olarak Google’n sunmuş olduğu cihazımı bul özelliği ile telefonu sıfırlayarak açılmasını sağlayabilirler. Bunu yapabilmek için google hesabının açık olduğu başka bir telefona ihtiyaçları var. Cihazımı bul kısmında cihazı sıfırla seçeneğine basmaları yeterli. Kilitli olan telefona bildirimler gelerek telefonu fabrika ayarlarına döndürmeleri mümkün hale geliyor. Daha sonra yeni şifre oluşturabilirler.

İOS İçin Telefon Şifresi Kaldırma

İOS özellikli telefonların androidlere göre işleyişleri farklı olduğu için yukarıdaki yöntem işe yaramayabilir. Unutulan şifrenin kaldırmanın tek yolu ise telefonu sıfırlamaktır. Peki, açılamayan telefon şifresi nasıl kaldırılır? İOS işletim sistemine sahip telefonda kurtarma modu bulunuyor. Telefonun modeline ve markasına göre değişebileceğini hatırlatalım. Gerekli tuşlara birkaç saniye uzun basarak kurtarma moduna girmeniz gerekli. Telefonu bilgisayara bağlayıp iTunes uygulamasına girerek sıfırlama işlemi yapılabilir.

Yorum Yap