Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

Fotoğraf çekmek birçok insan için bir tutkudur. Günümüzde akıllı telefonlar ile rahatlıkla fotoğraf çekebilir ve video oluşturabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte akıllı telefon modelleri ve içinde bulunan programlar da gelişme kaydetmiştir. Kullanılan akıllı telefonlar adeta küçük bir bilgisayar görevi görür. Hemen hemen her programı çalıştırabilecek özellikte yazılımlara sahiptir. Yeni aldığınız akıllı telefonların özelliklerini öğrenmek için internetten yardım alabilirsiniz. Resim çekmek ve video oluşturmak için sıkça kullanılan kamera ayarlarını ne kadar biliyorsunuz? Akıllı telefonlarda kamera sesi nasıl kapatılır? Her telefonda farklı yöntemler ile kamera sesi kapatılabilir.

Neden Deklanşör Sesi Kapatılır?

Fotoğraf çekmek kuşkusuz her insanın sevdiği bir etkinliktir. Art arda sürekli fotoğraf çekerken çıkan kamera sesi sizi rahatsız edebilir. Kalabalık ortamlarda insanlar rahatsız olmasın diye kamera sesini kısma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerde kamera sesini kısmak yasaktır. Bunun amacı gizli çekimleri önlemektir.Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

Android İşletim Sistemine Sahip Telefonlarda Nasıl Kapatılır?

Piyasada 2 üst işletim sistemlerinden biri olan android işletim sistemi bazı telefon markalarının kullandığı bir işletim sistemidir. Fotoğraf çekerken kamera sesinden rahatsız oluyorsanız kamera sesini kısarak çekim yapabilirsiniz. Android telefonlarda 2 şekilde kamera sesi kapatılabilir. İlk yöntem hızlı ve çabuk olan yöntemdir. Telefonun yan tarafında bulunan ses seviyesi açma kapama tuşlarından hızlı bir şekilde açıp kapatabilirsiniz. Ses ayarından kapatmak istemiyorum, sürekli kapalı olsun isterseniz telefonunuzun kamera simgesinden kamera ayarlarına girin. Kamera ayarlarından ses kısmını kapatın. Bu sayede kamera sesini hiç duymayacaksınız.

İos İşletim Sistemine Sahip Telefonlarda Nasıl Kapatılır?

İos apple tarafından kullanılan bir işletim sistemidir. Özellikle ıphone telefon kameraları yüksek çözünürlüklü olup fotoğraf çekmek için çok uygundur. Fotoğraf çekerken ve ekran görüntüsü alırken telefonun sesi çıkmasın diyorsanız telefonu sessize alma tuşu ile bu işi halledebilirsiniz. Telefonun yan tarafında bulunan zil sesi tuşunu sessize aldığınız anda otomatik olarak kamera sesi kapanır. İkinci yöntemde telefonu bilgisayara bağlayarak bir program indirmeniz ve program doğrultusunda ses ayarı değişikliği yapabilirsiniz. İkinci yöntem çok önerilmemekle birlikte ilk yöntem daha hızlı ve kolaydır.

Yorum Yap