İOS 12’de Yedekleme ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

IOS 12 güncellemesinden sonra iPad ve iPhone’lara yeni özellikler eklenmesiyle birlikte Fabrika ayarlarına döndürme ve yedeklemelerde de bazı değişiklikler de meydana geldi. Cihazınızı yeniden satmak, karışıklıklardan kurtulmak, yeni bir sayfa açmak veya sorunları ortadan kaldırmak için fabrika ayarlarına döndürmek iyi bir yoldur. Herkesin sık sık telefonunu sıfırlama veya yedekleme gereği duyduğu anlar için IOS 12’de yedekleme ve fabrika ayarlarına döndürme ile ilgili bu yazımız size yardımcı olabilir.

İOS 12 Yedekleme İşlemi

  1. iPhone cihazınızı kişisel bilgisayarınıza veya MAC’inize bağlayın.
  2. iTunes uygulamasına girin.
  3. Ardından ”dosya”, ”aygıtlar” ve ”yedekle” kısımlarına sırasıyla girerek tüm verilerinizi bilgisayarınıza manuel şekilde yedekleyebilirsiniz.

Eğer verilerinizi güvence altına almak istiyorsanız, şifreleyerek bilgisayarınızda güvenli bir şekilde tutabilirsiniz. Eğer verilerinizi buluta yedeklemek istiyor iseniz;

  1. ”Ayarlar” kısmına gidin.
  2. ”iCloud”a giderek yedekle seçeneğini tıklayın.

Bu yedekleme işleminden sonra iPhone cihazınız fabrika ayarlarına sıfırlanmaya hazırdır. Verileriniz artık güvence altındadır ve yerel yedek veya buluttan bilgisayarınıza flaş edilebilir.İOS 12'de Yedekleme ve Fabrika Ayarlarına Döndürme

İOS 12 Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi

Sıfırlamadan sonra cihazınız yeni gibi olacaktır. Fabrika ayarlarına döndürmeden önce verilerinizi kurtarmak için yedekleme yaptığınızdan emin olmalısınız. Böylece verilerinizi kaybetmemiş olursunuz. Sıfırlama işleminden sonra verilerinizi kolayca geri yükleyebilirsiniz. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Ayarlar kısmına gidin.
  2. ”Genel” seçeneğine tıkladıktan sonra ”sıfırla” için aşağı kaydırın.
  3. ”Tüm içeriği ve ayarları sil”in üzerine dokunun.
  4. Bu adımda doğrulamak için şifrenizi/kodunuzu girin.
  5. Son olarak Apple şifrenizi girin.

İşlem bittikten sonra telefonunuz yeni bir cihaz gibi sıfırlanmış halde olacaktır. Telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir. Sıfırlanmış telefonunuza buluttan yedeklenmiş verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Veri geri yükleme işlemi, veri yedekleme işlemi ile oldukça benzer ve kolaydır.

Yorum Yap