Twitter Gece Modu Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde kullanılan en popüler mikro blog uygulaması olan Twitter, kullanıcılarının gece saatlerinde ve loş ortamlarda gözlerinin yorulmaması için gece modu özelliğini aktif bir hale getirmiştir. Uygulama içerisinde yakın bir zaman öncesinde gelen güncelleme ile kullanılmaya başlanan gece modunu iki farklı şekilde tercih edebilmek mümkün olur. Twitter gece modu nasıl kullanılır? sorusuna cevaben bu iki farklı tercih ele alınabilir.

Twitter Gece Modunu Aktifleştirme

Her geçen gün gelişen ve kullanıcıların daha verimli bir şekilde yararlanabildikleri Twitter uygulaması, uzun süredir kullanılan bir özelliği daha bünyesinde barındırır. Gece modu özelliği olarak bilinen ve kullanıcıların gece karanlığında, loş ortamlarda ve karanlık alanlarda gözlerini yormadan kullanabilecekleri lacivert arka plan rengine sahip olan özellik, bir çok kişi tarafından tercih edilir. Gece modunu aktifleştirebilmek için Twitter ana sayfasının sol kısmında yer alan profil fotoğrafına tıklanması ve en aşağıda yer alan gece modu butonuna basılması gerekir.Twitter Gece Modu Nasıl Kullanılır?

Twitter Otomatik Gece Modu

Twitter uygulaması geliştiricileri tarafından uygulamaya entegre edilmiş olan bu özellik, gündüz beyaz arka planda, gece ise lacivert arka planda kullanıma olanak tanır. Gece modunun aktifleştirilmesi ile beraber, kullanıcının otomatik seçeneği tercih etmesi halinde 22:00 ve 06:00 saatleri arasında uygulama lacivert arka plan ile kullanılır. Günün geri kalan saatlerinde ise uygulamayı beyaz arka plan üzerinden kullanabilmek mümkün olur. Otomatik gece modunda manuel bir şekilde ayarlama yapılamaz.

Twitter Gece Modunu Devamlı Kullanma

Uygulamanın lacivert arka plan rengine sahip olan gece modu özelliğini devamlı olarak kullanmak isteyen kişiler için gece modunun aktifleştirilmesi ve otomatik moddan çıkılarak daima seçeneğinin tercih edilmesi gerekir. Gece modu Twitter uygulamasında uzun süredir var olan bir özellik olarak, kullanıcıların kendi tercihlerine bırakılmıştır. Uygulama geliştiricileri tarafından her geçen gün yeni bir özelliğin denendiği ve kullanıcıların uygulamayı verimli bir şekilde kullanabilmeleri için getirilen güncellemeler ile gece modu gibi bir çok özelliğin kullanımı söz konusu olur. Gece modunu kapatmak için de ayarlar bölümü üzerinden kapatma işlemi yapılmalıdır.

Yorum Yap