Twitter’da Nasıl Gif Resim Paylaşılır?

Milyonlarca kişi tarafından en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Twitter’a yeni bir özellik daha eklendi. Yeni özellik ile gif formatındaki resimler, Twitter’a yüklenebilecektir.

Milyonlarca kişi tarafından en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Twitter’a yeni bir özellik daha eklendi. Yeni özellik ile gif formatındaki resimler, Twitter’a yüklenebilecektir. Twitter’a gelen yeni özelliğin ilerleyen dönemde kullanımının giderek artması beklenmektedir.

İos sisteminde Twitter üzerinden gif resimlerinin paylaşılması için kullanıcıların ilk olarak Twitter’da bulunan Tweetle ikonuna tıklamaları gerekmektedir. Fotoğraf çekmek veya galeriden gif seçmek için kamera simgesine dokunulmalıdır. Gif uygulamasında gif aramak ya da seçmek için kullanıcıların gif simgesine tıklamaları gerekmektedir.

Burada kullanıcıların bilmesi gereken önemli hususlardan bir tanesi de animasyonlu giflerin birden resmin bulunduğu Tweetlere eklenemez olmasıdır. Kullanıcı, bir tweette yalnızca bir gif gönderebilmektedir. Gif formatlı resim seçildiğinde, ilgili resim Tweetlere tam ekran boyutlu olarak eklenmektedir.

Aynı zamanda Tweetlemek için 4 fotoğraf kullanılabilmektedir. Kullanıcılar, fotoğraf ve gif formatındaki resimleri, direkt mesaj şeklinde de gönderebilmektedir. Bu özelliği bilmenin de kullanıcıya büyük avantaj getireceği bilinmektedir.

Android sisteminde Twitter üzerinden gif resmini paylaşmak isteyen kullanıcılar, Tweet oluştur simgesine tıklamaları gerekmektedir. Kullanıcıların gif arşivinde gif aramak ve seçmek için gif simgesine tıklamaları gerekmektedir. Android uygulamalarında da ios sistemine benzer şekilde Tweetlerde yalnızca bir gif gönderilebilmektedir. Diğer taraftan fotoğraf veya gif seçildiğinde, ilgili resim Tweetlerde tam ekran olarak yer almaktadır.

Web Üzerinde Tweet İle Gif Paylaşılması

Bilgisayardan gif formatında bir resim yüklemek için öncelikle kamera ikonuna tıklanması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıcılar, isterlerse Tweetlerine video da ekleyebilmektedirler. Web üzerinde gif formatında bir resim aramak için gif ikonuna tıklanmalıdır.

İos ve Android uygulamalarında olduğu gibi Web üzerinde de gif formatında bir resim açıldığında tam ekran boyutunda açılmaktadır. Gif formatında bir resmi göndermek için Tweetle öğesine tıklanması gerekmektedir. Web üzerinden de gif formatındaki resimler, direkt mesajlarla da gönderilebilmektedir.

Özellikle belirli işletim sistemlerinde gif formatındaki resimler, bir Tweetteki 140 karakter sınırı içinde sayılmamaktadır. Kullanıcıların bu hususa da dikkat etmeleri gerekmektedir. Bazı işletim sistemlerinde gif formatındaki resimler, 140 karakter sınırı içinde sayılmaktadır. Kullanıcılar konu ile ilgili farklı platformlardan bilgi alabilmektedir.

Yorum Yap