Twitterda Nasıl Fenomen Olunur?

Herkesin bildiği üzere Twitter en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Birçok kullanıcı için eğlence haline gelmiş Twitter mini bir blog niteliği taşımaktadır. Twitter kullanıcıların duygu ve düşüncelerini anlık iletiler halinde paylaşmasını temel alan Twitter dünyanın her yanından takip edilmektedir. Özellikle dünya gündemlerinin yarıştırıldığı Twitter sayesinde birçok insan ülkesinde gelişen anlık haberleri güncel bir halde takip etme olanağı taşır.

Twitter kısa cümlelerin oluşturulduğu bir sosyal ağ olduğu için bu anlık iletilerin adına Tweet atma denilmektedir. Farklı hastaglarla Twitter gündemi yaratmak moda haline gelmiştir. Böylelikle birçok insan Twitter sayesinde takipçi edinerek fenomen konuma gelmiştir. Ayrıca Twitter aracılığı ile video ve resimde paylaşılabilmektedir. Bunun için Twitter hesabı açmak yeterlidir. Oluşturacağınız kullanıcı hesabınızla Twitter duygu ve düşüncelerini anında paylaşabilirsiniz.

Twitter’da Fenomen Olmak

Eskiden farklı sanat ya da spor dallarına yönelerek kaba tabirle ya popçu ya da topçu olarak ünlü olurlardı. Artık insanlar sosyal ağlar sayesinde de ünlü olma ayrıcalığına sahip olabilmektedir.  Eğer şansınız var ise Twitter da yazdığınız anlık iletilerinizle gündeme gelebilir. Milyonlarca kişi tarafından takip edilebilir ve en sonunda bir kitap yazarı olup çıkabilirsiniz.

Yanlış duymadınız “yazar olabilirsiniz” . Buda Twitter sayesinde elde edilen mükemmel bir fırsattır. Elbette ki her Twitter yazarı Twitterde ünlü olması söz konusu değildir. Bununda bazı kuralları vardır. Her şeyin kendi kendine gelişmesini beklememelisiniz. Twitterde ünlü olmak için ilk olarak kendinize sizin karakterinizi yansıtacak bir kullanıcı adı oluşturun. Belki de bu ünlü olmanızı sağlayacak ilk adımdır.

Takipçi Olun, Takip Edilin

Bilindiği üzere Twitter geniş bir ağdır. Birçok ünlünün ve Twitter ünlüsünün Twitter hesabı bulunmaktadır.  Eğer sizde içinizde duygu ve düşüncelerinizle tanınan biri olmak istiyorsanız bu kişilerin takibini yapın.  Onları gözlemleyerek, kendi düşüncelerinizden ödün vermeyerek yorumlarına katılın.

 Attığınız tweetler bu ünlü kullanıcıların elbette ki dikkatini kısa surede çekecektir. Bu sayede belki de sadece takip etmekle kalmayacak takip edilen olma ayrıcalığı da kazanacaksınız.

Kişiliğinizi Ortaya Koyun

İnsanların anlayabileceği şekilde kendinizden ödün vermeden, hiç kimseyi taklit etmeden sivrilmeye çalışın.  Bu arada diğer Twitter kullanıcıları ile iletişim kurarak bir muhabbet kurmaya çalışırsanız diğer insanlarında dikkatini çekmiş olacaksınız.  Yalnız bunu yaparken egolarınızdan arının.  Kaş yapayım derken göz çıkarmayın. İnsanlara hakaret etmeyin. Bilindiği üzere artık sosyal ortamda yapılan her hakaret suç sayılarak size geri döner.

Ünlüler Tarafından Kabul Edilmek

Twitter kullanıcılarının pek çoğu sevdiği ünlüleri takip etmek amacı ile Twitter hesabı açmaktadır. Bu sayede sevdiği ünlüyü yakın takibe alarak muhabbet kurma imkânı bulacaktır. Sizin burada yapmanız gereken ünlü bir kullanıcının onayından geçerek kendinizi takip ettirmeyi sağlamaktır. Bu tüm gözleri kendinize yöneltecektir. Bilindiği gibi sanatçı fanları sanatçının takip ettiklerini birçok kişiyi otomatikman takip etmektedir. Bu beklide takipçi kazanıp sivrilmenin en kolay yoludur.

Duygu ve düşüncelerinizi paylaşın

Bilindiği gibi birçok Twitter ünlüsü vardır. Bunlar sadece paylaştıkları anlık iletilerle milyonların dikkatini çekmiş ve şuan yazar olarak kitabını çıkarmıştır. Sizde onlardan biri haline gelmek istiyorsanız insanların duymak istedikleri cümleleri paylaşarak dikkat çekmeye çalışın.

 İnanın bu kısa zamanda işe yaratacaktır. İster duygusal bir ileti olsun ister espri dolu yeterli duygu ve düşüncelerinizi tam anlamıyla dışa vurun. Cümlelerimiz birçok kişi tarafından retweetlenmesi sizin için muhteşem bir avantaj olacaktır.  Elbette ki bu sosyal ağda ünlü olmak için kişilerin şansına da bağlıdır. Bol şanslar.

1 yorum

  • Bayadır merak ettiğim bi konuydu teşekkür ederim fenomenlik konusunda baya aydınlandım sayenizde.

Yorum Yap