Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyorsa Ne Yapmalısınız?

Cep telefonları gündelik yaşantımızda yer almaya başladığı günden itibaren, her işimizi onlar sayesinde halletmeye başladık. Özellikle bünyesinde pek çok opsiyon barındıran akıllı cep telefonları tıpkı bilgisayarlar gibi özellikleriyle kullanıcılara sunuluyor. Bahsettiğimiz bu durumların kullanıcılara çok büyük faydaları bulunsa da bazı zamanlarda telefonlarımızla alakalı can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunlar arasında en sık karşılaşılan sorun ise telefonların kendi kendine açılıp kapanma durumları. Peki, telefon kendi kendine kapanıp açılıyorsa ne yapmalısınız?

Batarya Kaynaklı Açılıp Kapanma Sorunu

Telefonların ansızın açılıp kapanmaları ardında pek çok neden bulunabilir. Ancak bu nedenler arasında en sık karşılaşılan sorun batarya problemi. Bataryanız yanlış kullanımlarınız sonucunda zarar görmüş ve deforme olmuş olabilir. Birçok kullanıcı telefonlarını çok sık kullandıkları için bataryaları hızla tükeniyor ve gün içerisinde devamlı şarja takma ihtiyacı hissediyorlar. Ancak bu süre zarfında dikkat etmedikleri noktalar bulunuyor. Bunlardan biri telefon şarjda iken telefonun kullanılması. Şarj sırasında telefonun kullanılması bataryanın daha hızlı deforme olmasına yol açıyor. Bunun dışında orijinal olmayan şarj kablolarının kullanılması da büyük zarar yol açıyor. Bütün bunların sonucunda ise telefon kendi kendine kapanıp açılmaya başlıyor. Bazı durumlarda bu olay döngü haline geliyor ve batarya sökülmeden düzelmiyor. Eğer böyle bir sorununuz varsa en kısa sürede yeni bir batarya edinmelisiniz.Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyorsa Ne Yapmalısınız?

Fiziksel Darbe Sonucu Açılıp Kapanma Sorunu

Özellikle bazı telefonlar fiziki darbeye karşı aşırı duyarlı. En ufak bir fiziki çarpmada veya yere düşme sonucu telefon otomatik olarak kapanıp sonra tekrar açılabiliyor. Böyle bir durumda ise öncelikle telefonu fiziki darbelerden sakınmalısınız. Bunun dışında silikon ve kalın kılıflar kullanarak telefonunuzu düşmelerden koruyabilir ve kendi kendine açılıp kapanmasını engelleyebilirsiniz.

İşletim Sistemi Kaynaklı Sorunlar

Bazı işletim sistemine sahip telefonların kendine has özellikleri bulunabiliyor. Örneğin bazı telefonlar şarjları belirli bir düzeyin altına geldiğinde bu sorunla karşılaşılabiliyor. Ayrıca diğer bir problem ise yazılım güncellemelerinden kaynaklanıyor olabilir. Telefonlarınıza belirli dönemlerde gelen bu güncellemeler sonucu telefon kapanıp açılır. Bu anlattıklarımız sorunlarınızı çözüme kavuşturmuyorsa en kısa sürede yetkili bir servisten yardım almanızı öneririz.

Yorum Yap