Lol Ping Düşürme

Daha kaliteli oyun oynamak için lol ping düşürme yapılabilir. Bu işlem için ilk olarak internet ayarları değiştirilmelidir. Pek çok oyun türlerinde ortak yaşanan problemlerden biri olan lol ping düşürülerek daha kaliteli bir şekilde oyun oynanabilir.

Ping Nedir?

Ping, oyun oynarken bağlantı hızında gecikme durumudur. Örneğin, çevrimiçi oyun oynandığında maruz kalınan ping problemi ilgili servis sağlayıcısında bağlantı durumun normalden gecikmeli gerçekleştirildiğini ve milisaniye tarzından kullanıcılara sunulur. Birçok internet kullanıcısı seri internet bağlantısının yalnızca indirme ve yükleme durumu ile ilgili olduğu inancına sahiptir. Oysaki, bilinenin tam aksine ping durumu indirme ve yükleme işleminden tamamen bağımsızdır.

Ping Hangi Durumlarda Olabilir Ve Nasıl Düzeltilir?

Ping, doğrudan bilgisayar ve kullanılan servis sağlayıcıları ile ilgili bir durumdur. Lol ping düşürebilmek için, farklı dsn yerlerine kullanıcıların kendi dsn servis sağlayıcısını tercih etmelidir. Kablosuz internet kullanımı da birçok oyun türlerinde lol ping yükselmesine sebep olabildiğinden, oyun sırasında modemin bilgisayara yakın bir mesafede yer almasına dikkat edilmelidir. Oyun oynarken, arka planda yer alan uygulamaların kapatılması ve modem güncellemesi olup olmadığı kontrol edilmesi gerekiyor. Birçok firmalar tarafından modem güncellemesi sıklıkla yapılabildiğinden, modemin minimum 2 defa açılıp kapatıldıktan sonra kullanılmasında fayda bulunuyor.

Yukarıdaki Uygulamalara Rağmen Problem Devam Etmesi Durumunda

Riot Games’in online destek servisi üzerinden problem çözülebilir. Ancak, firmaya online destek talebi oluşturulmadan önce ağ analizi-ağ analizinin alınması, ağ ayarlarına ilişkin bilgiler içeren bir dosya, ağ donanımına ilişkin bilgiler, yönelticinin marka ve model numarası bilgileri elde edildikten sonrasında firmanın online destek bölümü ile iletişime geçilebilir. Ayrıca, ping hızının ölçülmek istenildiğinde, en çok tercih edilen çevrimiçi online hız testi web sitesi olan Speedtest.net sitesi üzerinden birkaç saniye içerisinde kolayca öğrenilebilir. Söz konusu web sitesi üzerinden ayrıca pek çok ISS hız testi çatısı altında internet hızının test edilmesini sağlayan farklı araçlar sunuluyor.

Yorum Yap