Kablosuz Şarj Aleti Nasıl Seçilir?

Bu yazımızda sizlere kablosuz şarj aleti nasıl seçilir? Sorusunun cevabını vereceğiz. Birçok kişi kablosuz şarj uygunluğundan dolayı, kablosuz şarj aleti satın almaya başlamıştır. Piyasada yüzlerce satıcı yer almaktadır. Göz kamaştırıcı geniş bir ürün yelpazesi ve fiyat arasındaki fark ile orijinalliğini ayırt etmek zordur.

QI’yı Seçmelidir

Kablosuz şarj aleti şu anda 2 büyük uluslararası ana akım endüstri standardına sahiptir. Birisi kablosuz Şarj Birliği’nin (WPC) QI standardı diğeri ise hava akımı sağlanmasıdır. Kablosuz şarj aleti ürün performansı, güvenlik, teknik parametreler ve uyumluluk bu nedenle sıkı sertifika standartları ile birleşik bir düzenleme yapılan bu iki standarttır. Şu anda, QI standardı daha olgunlaşmakta, ana akım işgal edilmektedir. Kablosuz şarj cihazı seçilip, önce ürünün QI sertifikasyon markası olup olmadığı kontrol edilmelidir. Genel olarak, Qi tarafından onaylanmış olan ürünlerin kalitesi daha güvenilirdir.

İkincisi ise, kablosuz şarj aleti maliyet farklılığına, daha ucuzu değil de daha iyi anlamına gelmektedir. Kablosuz şarj aleti fiyat farkı, esas olarak üretim maliyetleri içindeki farktan kaynaklanmaktadır. Kablosuz şarj aletinin üretim maliyeti, maliyeti araştırma ve geliştirme maliyeti, malzeme maliyeti, güvenlik sigortası maliyeti ile satış sonrası hizmet maliyetini içermektedir. Kablosuz şarj aleti, yeni teknolojinin elektronudur, akımın kontrolü kablolu iletimin kontrolünden daha da zordur, bu sebeple proje araştırma, geliştirme ve bileşenlerin kalitesi için oldukça yüksektir. Yüksek kalitede olan kablosuz şarj markası, büyük geliştirme ve araştırma maliyetlerine, dünya standartlarında olan bileşenlerin tedarik edilmesine yatırım yapacak ve maliyeti daha da yüksek olacaktır.Kablosuz Şarj Aleti Nasıl Seçilir?

Sıcaklık Kontrol Edilebilir Olmalıdır

Kablosuz şarj aletlerinde bazı ısı sorunları vardır. Kaliteli ürün, 40 ° C’nin altında olan sıcaklığı kontrol edebilir ve sıcaklık otomatik güç kapalıyken yüksek olduğu zaman yalnızca kontrol fonksiyonuna sahiptir. Bu sebeple sıcaklık sorununun etkisi azdır.

Kablosuz Şarj Performansı

Kablosuz şarj aletinin prensibi, performans gibi görünmesine rağmen büyük bir dikkat gerektiriyor. Yalnızca şarj verimliliği, şarj sıcaklığı ve şarj hızı farkı değil aynı zamanda emniyet, dayanıklılık, endüktif hassasiyet, aşırı voltaj koruması, yabancı cisim algılama, kararlılık ve performans farkı vardır.

Yorum Yap