İtunes Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullananların en önemli bilgilerini saklama yeri itunes olmaktadır. Birçok tehditsen duruma ve olumsuz veri kaybına engel olmak amacı ilede kişisel verilerinin bir yedeğini almak isteyebilmektedir. Bu durumda akla ipad, iphone ve diğer apple ürünlerinde, itunes yedeklemesi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını aramaktadırlar. Bu işlemin gerçekleşmesi için bir bilgisayar ve USB kablosu yeterli olacaktır. Bu işlem diğer cihazların yedekleme işlemine göre karışık görünse de, doğru adımlarla ilerlenmesi durumunda sorunsuz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

İtunes Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Öncelik ile İtunes programının son sürümünün bilgisayarlarınızda yüklü olması gerekmektedir. Bunun içinde resmi siteden indirme işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. İkinci adımda ise, apple cihazınızın ve USB kablonuzun da hazır olarak yanınızda olması ve bilgisayara bağlı olması gerekmektedir. İtunes programını açtığınızda cihazınızın adı programda görülecektir. Daha sonra menüde yer alan yedekle sekmesine dokunarak yedekleme işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlemin başaralı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda, İtunes ekranında başarılı bir şekilde yedekleme işleminin olup olmadığını görebilirsiniz. Yedekleme işleminden sonra, verilerinizi dilediğiniz apple cihazlarınıza yine itunes üzerinden yedekleri geri yükleme özelliği ile gerçekleştirebilirsiniz. Yedeklenen verilere dilediğiniz zaman eksiksiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.İtunes Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Nasıl Geri Yüklenir?

Bilgisayarınızda olan itunes programını açtıktan sonra, apple cihazınızı USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlamalı ve ardından itunes de cihazının adını gördükten sonra, programın menüsünden dosya-aygıtlar ve yedekten geri yükle seçeneğini seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem başarılı olarak gerçekleştiğinde ekranda başarılı şekilde gerçekleştirildi ibaresini görebilirsiniz. Yükleme sonrası yedeğini almış olduğunuz tüm veriler cihazınızda yer alacaktır. Böylece geçmişte yedeklemiş olduğunuz verilere yâda format atma gibi durumlardan sonra verilerinize yeniden erişim sağlamanızı imkânlı hale getirmektedir.

İtunes Yedeklemesi Neden Önemlidir?

Kullanmış olduğunuz apple cihazlarınızın içerisinde bulunan tüm verileri itunes ile kolaylıkla yedekleyebilirsiniz. Yedeklemenin önemi, cihazını değiştirdiğinizde, cihazınızın arızalanması yâda diğer olumsuz durumlarda verilerinizin sorunsuz olarak yeniden erişilebilmesine imkân sağlamaktadır. Yedekleme sonrası, sorunsuz ve güvenli bir şekilde verilerinizin daimi olarak saklanmasına da imkân sağlamaktadır.

Yorum Yap