iPhone Parmak İziyle Açma Nasıl Yapılır?

Cep telefonunuzun kilidini açmayı kolaylaştıran parmak izi kimlik sensörünü nasıl ayarlayacağınızı ve kullanacağınızı öğrenmelisiniz. İphone parmak iziyle açma nasıl yapılır? sorusu herkes tarafından sorulmaktadır. Ayrıca bu konu çok kapsamlı olmakta ve çok talep görmektedir. İphone dünyada en çok tercih edilen cep telefonu olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Bu akıllı telefon çok farklı özellikleri de bulunmaktadır.

Parmak İzi Ayarlama

Parmak izi ayarlamadan önce telefonunuz için parola oluşturmanız gerekmektedir. Ana ekran düğmesinin ve ayrıca parmağınızın çok temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Ayarlar > Touch ID ve şifreye dokunup parolanızı girmelisiniz. Parmak İzi eklemek için dokunmalısınız ve aygıtınızı normal ana ekran düğmesine dokunurken tuttuğunuz gibi tutmalısınız. Parmağınızla ana görüntü ekranına dokununuz fakat basmayınız. Kısa titreşim hissedinceye veya kaldırmanız isteninceye kadar parmağınızı asla kaldırmamalısınız.iPhone Parmak İziyle Açma Nasıl Yapılır?

İşlemler Nasıl Yapılır

Daha sonra parmağınızın konumunu biraz daha değiştirerek parmağınızı yavaşça kaldırıp tekrar yerleştirmeye devam etmelisiniz. Bir sonraki işlemde tutuşunuzu ayarlamanız istenmektedir. Aygıtınızı normalde açarken tuttuğunuz gibi tutun ve parmak ucunuzun taradığınız orta kısmının dışında kalan bölümleriyle ana ekran düğmesine dokunmalısınız. Parmağınızı kaydederken çok sorun yaşıyorsanız başka parmağınızla deneyiniz. Touch ID’yi ayarlamayla ilgili fazla yardıma mı ihtiyacınız olabilir. iPhone’unuzun kilidini açarak alışveriş yapmak istiyorsanız Touch ID’yi kullanma Touch ID’yi ayarladıktan daha sonra iPhone’unuzun kilidini açmak için hemen kullanabilirsiniz. Bunun için, Touch ID’ye kaydettiğiniz anda parmağınızla ana ekran düğmesine basmanız yeterlidir.

Parma İzi İle Alışveriş Yapma

iTunes Store, Apple Books’ta alışveriş yapmak istiyorsanız Apple kimliği parolanız yerine parmak izinizi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları hızlıca izlemeniz yeterlidir. Ayarlar > Touch ID ve Parola yerinde iTunes ve App Store’un açık olduğundan emin olmalısınız. Bu ayarı açamadıysanız Ayarlar > Apple store bölümünde apple kimliğinizle hızlıca giriş yapmanız gerekir. App Store veya Apple Books’u açınız. Satın almak için bir içeriğe dokununuz. Touch ID istemi hemen görüntülenir. Alışveriş için ana ekran düğmesine hızlı ve hafifçe dokununuz. iPhone uygulamalarında ve safari’den ulaştığınız web sitelerinde Apple ile alışveriş yapmak isterseniz Touch ID’yi kullanabilirsiniz. Ayrıca, Mac’inizden yaptığınız alışverişlerinizi tamamlamak için iPhone’unuzda parmak izinizi kullanabilirsiniz. iPad Pro ve iPad Air veya sonraki bir modele sahipseniz uygulamalarda ve eriştiğiniz web sitelerinde yaptığınız alışverişler için Touch ID’yi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap