Apple Pencil 2 Heyecanı

iPad Pro için özel olarak tasarlanmış ve kısa süre içinde vazgeçilmez bir aksesuar hâline gelen Apple Pencil yenilenmiş halinin çıkması ihtimali ile yine adından çok koşulmaya başladı.

iPad Pro için özel olarak tasarlanmış ve kısa süre içinde vazgeçilmez bir aksesuar hâline gelen Apple Pencil yenilenmiş halinin çıkması ihtimali ile yine adından çok koşulmaya başladı. Çeşitli kaynaklar tarafından öne atılan iddialara göre, bu şık aksesuar, Apple Pencil 2 adı ile yenileniyor. Yapılan iddialara göre pek yakın bir zamanda iPad Pro ile birlikte yenilenmiş hali ile Apple Pencil 2, Apple tarafından duyurulabilir!

Apple Pencil 2 Gerçekten Geliyor Mu?

Asya tedarik zincirlerinin açıklamaları doğrultusunda, bu sene içinde dünya devi Apple, Apple Pencil 2’yi tanıtabilir. Asya tedarik zincirlerinden gelen bu ilk bilgilere göre Apple, bu sene içinde tanıtacağı Apple Pencil 2 isimli kalemde ağırlıklı olarak ergonomi üzerinde duracak. Tanıtımla ilgili bu zamanlamanın ise, yine Asya tedarik zincirlerinin referanslarına göre yılın ilk yarısı içinde yapılacağı işaret ediliyor.

Yeni Özellikler Ne Olacak?

Öncelikle tasarım anlamında nasıl görüneceği merak konusu olan kalemin, dünyaca ünlü bir tasarımcı tarafından tasarlanmakta olduğu belirtiliyor. Ağırlıklı olarak Mart ayı içinde tanıtılması beklenen bu yeni nesil kalemin mıknatıslı olacağı ise sıkça konuşulan ihtimallerden biri.

Neden Mıknatıs Düşünülüyor?

Bilindiği üzere şu an kullanımda olan Apple Pencil’la ilgili kullanıcılardan gelen en büyük ve belki de tek şikayet, bu kalem ile ilgili iPad Pro üzerinde bir haznenin bulunmuyor oluşuydu. Bu da kullanıcılar bu kalemi kullanmadıkları anlarda, yanlarında ayrıca taşımalarının gerekliliğine yol açıyordu. Yeni gelecek olan modelde ise bu sorunu çözebilmek adına, Apple’ın bu kalemi mıknatıslı olarak üretip sunacağı konuşuluyor. Bu şekilde kullanıcılar da kalemlerini daha rahat bir şekilde yanlarında taşıyabilecekler.

Mıknatısla Beraber Klips!

Her ne kadar Apple’ın mıknatıslı kalemi olacaksa da, yine de kullanıcıların bu kalemi kaybetmeden yanlarında taşıyabilmeleri için ayrıca ceplerinde taşımaları da gerekiyor. Apple’ın bu yeni kalemde bunu da gözden kaçırmadığı iddia ediliyor. Buna çözüm olarak ise tasarım anlamında da şık duracak bir şekilde, kaleme bir de klips eklenmesi çokça üzerinde durulan konulardan biri.

Yorum Yap