iPhone Performansı Nasıl Artırılır?

iPhone kullanışlı, güvenli ve işlem konusunda hızlı bir üründür. Fakat belli bir süre sonra cihazınızın yüksek boyuttaki uygulamaları çalıştırmaya başlarken veya çalıştırırken zorlanabilir. Bunun temel sebebi RAM (Random Access Memory) olarak adlandırdığımız anlık belleğin yetersiz kalması ve anlık işlemleri yaparken cihazı ilk aldığınız zaman aldığınız verimi alamamanızdır. Buna ek olarak batarya ile ilgili bir problem yaşama olasılığınız oldukça düşüktür. Çünkü iPhone bulundurduğu akıllı şarj sistemi ile batarya konusunda dünyanın en iyisidir. Peki, iPhone Performansı Nasıl Artırılır?

iPhone Performansı Nasıl Artırılır?

Eğer sorununuz donanımsal değilse cihazınızı hızlandırabilmek adına birçok seçenek mevcuttur. Yavaşlayan iPhone’u Hard Reboot yaparak hızlandırabilirsiniz. Bu bilinen en basit yöntemlerden bir tanesidir. Basit olmasının yanısıra etkili bir yöntem olduğu söylenebilir. Bu bağlamda yavaşlayan iPhone’a Hard Reboot yaparak bir nevi kalp masajı yapmak için iPhone’u güç tuşuna 1-2 basılı tutarak kapatın. Ardından home (başlangıç) ve açma/kapama tuşuna aynı anda basın. Apple logosunu gördükten sonra tuşlara basmayı bırakabilirsiniz. Bu durum iPhone 7 ve İphone 7 Plus için farklıdır. Bu cihazlar için yapmanız gereken ses yükseltme ve alçaltma tuşları ve güç tuşlarına aynı anda basarak bu kombinasyonla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.iPhone Performansı Nasıl Artırılır?

iPhone’u Güncel Tutun

Yeni sürümler içerisinde yer alan yazılımlar bazı teknik sorunların çözümünü beraberinde getirir. Bu yüzden bir üst sürüme geçtiğiniz zaman yeni bir telefon almış gibi hissedersiniz. Bu bağlamda sistem güncellemelerinizi kontrol etmeli, eğer sisteminiz güncel değilse sisteminizi güncellemeli ve birtakım sorunları çözmelisiniz.

Hareketi Yavaşlatarak iPhone’u Hızlandırın

IOS. iPhone’un normal hızından daha yavaş çalışıyormuş gibi gösteren birçok animasyona sahiptir. Bu animasyonlar eğer eski bir iPhone kullanıyorsanız cihazınızı yavaşlatan etkenlerden biri olabilir. Bu noktada yapmanız gereken cihazınızı hızlandırmak adına animasyonları devre dışı bırakmak. Bu işlemi yapabilmeniz adına iPhone seçenek sunmuştur. Animasyonları devre dışı bırakmak içinayarlar menüsüne gidin. Genel ayarlara gidin. Ardından erişilebirlik seçeneğine dokunun. Burada bulunan hareket yavaşlatıcı (motion reduce) seçeneğini aktif edin. Bu işlemden sonra cihazınızın hızını kontrol ederek aktif etme veya pasif konuma getirme konusunda karara varabilirsiniz.