Apple’dan Yeni Beta 2, Beta 3, Beta 4 Güncellemeleri

Apple uzun bir noel tatilinin ardından IOS, macOS, watchOS, tvOS ve Sierra için yayınladığı beta güncellemeleriyle kaldığı yerden devam ediyor.

Apple uzun bir noel tatilinin ardından IOS, macOS, watchOS, tvOS ve Sierra için yayınladığı beta güncellemeleriyle kaldığı yerden devam ediyor. WatchOS 3.1.3 Beta 3 sürümünden sonra en son olarak 13.01.2017 de IOS 10.2.1’e beta 4 güncellemesi yayınlandı.

IOS 10.2.1 Beta 4 Yayınlandı

IOS 10.2′ deki sıkıntıları gidermek için çıkarılan IOS 10.2.1, 1 aylık süreç içinde test edilerek kullanıma hazır hale getirilmeye çalışıldı.1 haftada alınan 2. IOS güncellemesi olan 10.2.1, 10.2′ den herhangi bir farklılık içermiyor. Sadece performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerine yönelik olan 10.2.1’i geliştirici IOS kullanıcıları Apple Geliştirici Merkezi’nden indirerek kullanabilir.

WatchOS 3.1.3 Beta 3 Yayınlandı

Apple, watchOS’ un bu beta sürümünde de aynı IOS 10.2.1 beta 4 güncellemesinde olduğu gibi performans iyileştirmeleri ile hata düzeltmelerine odaklanmış. Ayrıca final sürümünden önceki son beta sürüm olabileceği belirtiliyor. Watch uygulaması aracılığıyla güncelleme indirilebilir.

MacOS Sierra 10.12.3 İçin Beta 3 Yayınlandı

Apple, watchOS ve IOS ‘da olduğu gibi macOS Sierra içinde beta güncellemesi yayınladı. Bu güncellemenin de MacOS 10.12.3′ e gelen diğer beta güncellemeleri gibi herhangi bir yenilik getirmediği, sadece performans iyileştirmeleri ile hata düzeltmelerine yönelik olduğu görünüyor. Ayrıca MacBook Pro’larda yaşanan pil sorununun bu güncelleme ile çözüme kavuşturulduğu açıklandı. Yeni güncellemeyi geliştirici profil yüklü cihazla veya Apple geliştirici sayfasından yükleyerek kullanabilirsiniz.

TvOS 10.1.1 İçin Beta 2 Yayınlandı

Apple, geliştirici olarak kullanmak isteyenler için tvOS 10.1.1 beta 2 güncellemesini yayınladı. Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine yönelik olan beta 2 güncellemesinde yeni bir özellik bulunmuyor. Güncellemeyi yüklemek için kullanıcılar Apple TV’lerini iTunes yüklü bilgisayar aracılığıyla önce iTunes sonra Apple Configurator uygulamalarını kullanarak güncelleyebilirler.

Apple kendi cihazları için yayınladığı beta güncellemeler ile stabilite, verimlilik ve performansa önem verdiğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Yorum Yap