Instagram Keşfet Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram günümüzde en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformlarından birisidir. Günümüzün en çok kullanılan bu uygulamada bazen kullanıcıların karşılaştığı sorunlar oluşabiliyor. Peki, ınstagram keşfet sorunu nasıl çözülür?

İnstagram Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İlk önce İnstagram’ı kullanabilmek için cihazınızda uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Daha sonra kişisel veya markanız adına hesap oluşturabilirsiniz. İnstagram ile birçok şey yapmanız mümkün. Bunların başında fotoğraf ve video paylaşmak geliyor. Paylaştığınız gönderilere filtre ve açıklama ekleyebilirsiniz. Dilerseniz profilinizde sadece belirli bir süre (24 saat) için kalıcı olan gönderiler paylaşabilirsiniz. Diğer kullanıcılar ile özel olarak mesajlaşabilir, fotoğraf, video ve ses kaydı gönderebilirsiniz. Kendi markanızın reklamını ve satışını yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla görüntülü olarak da konuşmanız mümkün. İnstagram’ın en iyi özelliklerinden biriside kullanımının oldukça basit olması.

İnstagram Keşfet Nedir?

Popüler sosyal platformu olan İnstagram, ayrıca vazgeçilmez bir bölüm olan keşfet sayfasına da sahip. İnstagram keşfet size dünyadaki gelişmeleri takip etmenize yardımcı olan bir sayfa. İnstagram keşfet sayesinde size hitap eden ve ilginizi çeken gönderili görebilir, takip ettiğiniz kişilerin beğendiği bazı gönderileri de görebilirsiniz. Daha çok sizin beğendiğiniz gönderilere göre oluşan bu sayfayı görebilmek için uygulamanın “Büyüteç” kısmına dokunmaz yeterli olacaktır. Diğer kullanıcıların İnstagram keşfet sayfasına sizde olabilirsiniz. Bunun için hesabınızın gizli olmadığından emin olun. Daha sonra paylaştığınız gönderi ile alakalı sayfaları beğenmeniz ve etiket yapmanız gerekiyor. Keşfet bölümünde ayrıca hikaye özelliği de yer alıyor. Keşfette gördüğünüz hikayelerin yine sizin beğendiğiniz gönderilere göre yer alıyor. Hikayelerinizin diğer kullanıcıların keşfet sayfasına düşmesini istemiyorsanız hesabınızı gizliye alabilirsiniz.

İnstagram Keşfet Sorununun Çözümü

Bazı kullanıcıların keşfet sayfasında karşılaştığı sorunlar olabiliyor. Zamanımızı sıklıkla geçirdiğimiz bu bölümde karşılaşan en büyük sorun bazen gönderilerin gelmemesi olabiliyor. İnstagram uygulamasını kullanabilmek için internet şarttır. İnternetinizin yavaşlığı bu soruna neden açıyor olabilir. İnternetiniz de bir sorun yok ise uygulamayı silip tekrar yükleyebilirsiniz. Durum aynı ise İnstagram’ın kendisiyle alakalı bir sorun olabilir. Bunun için sorun bildirisi ile İnstagram’a bildirmeyi unutmayınız.

Yorum Yap