Instagram Fotoğraf İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Sosyal medya ağları üzerinden yapılan işlemlerin ve ihtiyaçların giderek artmasının arkasında yer alan neden yapılan araştırmalara göre insanların gününün yarısından fazlasını sosyal medya ağlarında geçirmesidir. Resim veya video paylaşmak, yazı yazmak veya birilerini takip etmek için sosyal medya hesapları kullanılabilir. Eklenen özellikler sayesinde ise üyelerin talepleri ve ihtiyaçları giderilmeye çalışılır. Instagram da sık kullanılan uygulamalar sıralamasında 2018 yılında ilk 5 içinde yer almıştır. Instagram fotoğraf paylaşmak için daha etkin kullanılan bir programdır. Bunun için kullanıcılar Instagram fotoğraf indirme yöntemleri nelerdir? Sorusunun cevabını merak ederler.

DownloadGram Uygulaması

Instagram hem Android, hem Apple hem de PC üzerinden erişim halinde olan bir sosyal medya programıdır. Bunun için 3 farklı yolla fotoğraf indirme yöntemlerinin bilinmesi faydalı olacaktır. DownloadGram bilgisayar üzerinden uygulamayı kullanan kişiler için gerekli olan bir programdır. İşlemi yapmak için önce Instagram web sayfasından giriş yapılmalıdır. Ardından kaydetmek veya indirmek istediğiniz resmin hemen üzerinde bulunan URL adresini kopyalayınız. Uygulamanın web sayfasına giriniz. Bu sitede URL kopyalamak için bulunan alana kopyaladığınız URL adresini yapıştırınız. En aşağıda bulunan indirme tuşuna basınca fotoğraf bilgisayarınıza inecektir.instagram-fotograf-indirme-yontemleri-nelerdir

Videos&Photo Downloader for Instagram Uygulaması

IOS işletim sistemine sahip olan bir telefon kullanmanız halinde ise fotoğraf indirmeniz gerektiğinde farklı bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Diğer programlar sorun çıkarabilir. Bunun için Video & Photo for Instagram uygulamasını telefonunuza indirmeniz yeterli olur. Ardından Instagram oturumunuzda hesap açmalısınız. InstaGet olarak karşınıza çıkacak olan programın yüklenmesi ve uygulama ile birlikte çalışması için izin vermelisiniz. Hemen sağ üst tarafta çıkan ve küçük İnstagram işaretine benzeyen logoya tıklamalısınız. Resmi bulduktan sonra altındaki 3 nokta olan seçeneğe dokunmalısınız. Paylaşım URL’sini kopyala seçeneğini seçmelisiniz. Fotoğraf galerinize kaydedilecektir.

InstaSave Uygulaması

Telefonunuzda Android işletim sistemi kullanmanız halinde ise farklı bir uygulama olan InstaSave uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulamayı Google Play Store’da indirebilirsiniz. Uygulama kurulumu tamamlandıktan sonra ortasında yer alan sekmeye dokunmalısınız. Open Instagram kısmından indirmek istediğiniz fotoğrafı seçiniz. Üç nokta seçeneğinden URL kopyala dediğinizde fotoğraf indirme tamamlanır.

Yorum Yap