Instagram DM’ye Bilgisayardan Nasıl Giriş Yapılır?

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olarak bilinen Instagram, mobil cihazlar üzerinden tam versiyon ile bütün özelliklere erişim sağlanarak kullanılabiliyor. Ancak kullanıcıların sadece mobil cihazlar üzerinden değil, kimi zaman bilgisayar üzerinden de bu uygulamaya erişim sağlamak istedikleri biliniyor. Bilgisayar üzerinden uygulamaya giriş yapılsa da DM kutusuna erişim sağlanamaması kullanıcıların hayal kırıklığı yaşamalarına neden oluyor. Instagram dm’ye bilgisayardan nasıl giriş yapılır? sorusuna cevaben bir kaç eklentiyi kullanabilmek mümkün.

Instagram Windows

Instagram uygulamasının Windows mağazasında yer alan Windows 10 uygulaması üzerinden DM kutusuna erişim mümkün oluyor. Bu uygulamayı bilgisayarınıza yüklediğiniz zaman mobil cihazdaki gibi bir ara yüz ile karşılaşıyorsunuz. Fotoğraf beğenme, DM kutusuna giriş yapabilme ve mesaj gönderme, beğenenleri görme, kullanıcıları arama ve takip etme, içerikleri silme ve profil düzenleme gibi pek çok işlemi yapmanıza olanak tanıyan bu uygulamada fotoğraf yükleme özelliği söz konusu değil.Instagram DM'ye Bilgisayardan Nasıl Giriş Yapılır?

Instagram Web

Instagram’ı web sitesi üzerinden kullanabilmek için geliştirilmiş olan sürümü bir çok işlemi aynı anda yapabilmenize olanak tanıyor. Hikaye ve fotoğraf paylaşımı yapma seçeneğinin dışında kalan bütün etmenleri hayata geçirebilmenize olanak tanıyan Instagram Web, kullanıcısının beklentisini karşılıyor. Özellikle bilgisayar üzerinden Instagram DM kutusuna erişim sağlamak isteyenler için tarayıcının adres çubuğuna instagram.com yazılması yeterli. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra Instagram DM kutusuna anlık olarak erişim sağlanmış oluyor.

Android Emülatör

Instagram’ı bütün özellikleri ile birlikte bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen kişiler için Android emülatörün yüklenmesi gerek. Yükleme işleminden sonra Instagram uygulamasının bilgisayara kurulması ve ardından giriş yapılması da gerekiyor. Android arayüzünde yer alan Google Play Store üzerinden Instagram uygulamasının indirilmesi halinde tıpkı mobil cihazlarda yer alan giriş adımları uygulanıyor. Daha sonrasında bilgisayarda yer alan bir fotoğrafı post olarak ya da hikaye olarak paylaşabilmek mümkün oluyor. Android Emülatör uygulamasının yüklenebilmesi için çeşitli web sitelerinde yer alan indirme linki kullanılabilir. Instagram DM kutusuna bilgisayar üzerinden erişim sağlamak isteyenler için bu üç seçenekten biri tercih edilebilir.

Yorum Yap