Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram günümüzün en popüler ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Çoğu kullanıcın en az 1 kere karşılaştığı sorun olan akış yenilenemedi hatasının çözümü aslında basit. Peki, instagram akış yenilenemedi hatası nasıl çözülür?

İnstagram Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram için kısaca fotoğraf ve video paylaşım uygulaması diyebiliriz. Bu özelliklerinin yanında birçok yeni özelliğe de sahiptir. İnstagram kullanabilmek için ilk önce cihazınıza uygulamayı indirmeniz ve bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra istediğiniz kişileri takip edebilir, gönderilerine yorum yapabilir ve onlarla mesajlaşabilirsiniz. İnstagram kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. Bu özelliklerin yanında profilinizde sadece 24 saat kalan fotoğraf ve videolara paylaşabilir, paylaştığınız fotoğraf ve videolara filtreler ekleyebilirsiniz. Canlı yayın açabilir, istediğiniz kişiyle görüntülü arama yapabilirsiniz. Keşfet sayfası ile daha önceden beğenmiş olduğunuz gönderilere benzer paylaşımları görebilirsiniz. Çoğu ünlünün de aktif olarak kullandığı bu uygulama ile kendi işiniz için de bir hesap açabilirsiniz. Bu hesapla satışlarınızı gerçekleştirebilir, daha çok insanla etkileşim halinde olabilirsiniz.Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Neden Olur?

Bazen kullanıcıların karşılaştığı akış yenilenemedi hatası can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bazı kullanıcıların karşılaştığı bu sorun günlerce sürebiliyor. Bu hatanın başlıca nedenlerinden birisi internet bağlantısının zayıflığı veya olmaması. Diğer bir durum ise tarama verileriniz ile alakalı olabilir. En son sebep olacak şey ise İnstagram sunucusunun çökmesi olabilir. Bazen İnstagram dünya genelinde teknik bir aksaklık nedeni ile çökebiliyor.

İnstagram Akış Hatası Nasıl Düzelir?

İnstagram akış hatası paylaşılmış olan yeni gönderileri, yeni hikayeleri ve mesajları görmenize engel olur. Bu sorunu kaldırmak için ilk önce internet bağlantınızın olduğundan emin olun. Wifi ağına bağlı iseniz mobil verinize geçiş yapmayı deneyiniz. Bu sorun Wifi ağı sinyalinin zayıflığından da kaynaklanıyor olabilir. Eğer buda işe yaramıyor ise DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 – 8.8.4.4 değiştiriniz. Telefonunuzun veri tabanınından kaynaklanan bir sorun ise tarayıcınızın verilerini ve çerezlerini sıfırlayabilirsiniz. İnstagramdan kaynaklanan bir sorunda olabilir. Bunun için yapabileceğiniz tek şey bu hatanın düzeltilmesini beklemektir.

Yorum Yap