Android Q Telefonlarda Karanlık Mod Aktif Etme

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google firmasının her geçen gün yeni bir özellik ile ortaya çıkması kullanıcıların yeni gelişmeleri sıkı bir şekilde takip etmelerine neden oluyor. Son dönemlerde adından sıklıkla bahsedilen ve Android Q sürümü ile beraber akıllı telefonlara entegre edilecek olan karanlık mod özelliği nihayet cihazlardaki yerini aldı. Android Q telefonlarda karanlık mod aktif etme işlemi için ise bazı adımların takip edilmesi gerekiyor.

Android Q Karanlık Mod

Android Q sürümü mevcut olan cihazlarda karanlık mod özelliği ile beraber kullanıcıların dikkatini çeken işletim sistemi, bu özelliği bulunulan ortama göre gözlerin yorulmasının önüne geçmek ve şarj tasarrufu sağlamak için cihazlarda dahil etmeye karar verdi. Kullanıcının manuel olarak aktif ya da pasif olarak kullanabileceği karanlık mod özelliği, özellikle loş ortamlarda hayat kurtarıcı bir konumda yer alıyor.Android Q Telefonlarda Karanlık Mod Aktif Etme

Android Q Karanlık Mod Aktif Etme

Android işletim sisteminin Q sürümünü bulunduran cihazlarda kullanılabilecek olan karanlık modu aktif edebilmek için öncelikle cihazın ayarlar menüsüne gidilmesi gerekir. Ayarlar sekmesinde yer alan “Ekran” seçeneğine tıklandıktan sonra “Tema ve Karanlık Moda Geçin” komutunun takip edilmesi üzerine karanlık modu aktif hale getirebilmek mümkün olur. Karanlık moddan çıkmak için de aynı adımların takip edilmesi yeterlidir. Cihazı karanlık modda kullanmak arka plandaki tüm renklerin mavi ışık olarak adlandırılan koyu lacivert bir tonda çalışması anlamına gelir.

Android Q Karanlık Mod Özellikleri

Android Q sürümünün bulunduğu cihazlarda kullanılabilecek olan karanlık mod, özellikleri bakımından da kullanıcılardan beğeni aldı. Cihazın şarj ömrünü uzatan bir yapıya sahip olan karanlık mod, loş ya da karanlık bir ortama girildiğinde kullanıcının gözünün yorulmasının da önüne geçiyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarda her geçen gün geliştirilen özelliklerden bir yenisi olarak karanlık mod ile OLED ekranlarda pil tasarrufu yapabilmek mümkün. Pil tasarrufu modunun standart bir parçası haline getirilen karanlık mod özelliği, sadece Android Q sürümü bulunan cihazlarda kullanıma açık durumda. Ağustos ayında piyasaya sürülecek olan sürümün şuanlık Beta seviyesi mevcut.

Yorum Yap