Facebook’ta Spam Paylaşımlardan Nasıl Kurtulunur?

Pek çok facebook sosyal paylaşım sitesi kullanıcıları tarafından merak edilen önemli konular arasında facebook’ta spam paylaşımlardan nasıl kurtulunur? Konusudur. Spam durumu, facebook sosyal paylaşım sitesinde çok çeşitlilik durumu arz ediyor. Kullanıcılar arası gönderilen bağlantıların bir bölümü referans doğrultusunda olabildiği gibi, bazıları kötü amaçlı yazılım elde edilmesi amacıyla olabiliyor ve bazıları ise diğer kullanıcıların sahip olduğu hesabın işgal edilmesine yönelik gönderilebiliyor. Tüm bu eylemlerden kaçınmanın en kolay seçeneği, internetin bilinçli bir biçimde kullanılmasıdır. Bu durum dışında yukarıda bağlantıların kullanıcı panelinde fark edilmesi durumunda uygulanması gereken bir metot daha bulunuyor.

Uygulanması Gerekenler Şunlardır

İlk olarak Ayarla kısmına giriş sağlanır, sonrasında Zaman Tüneli Ve Etiketleme kanalı takip edilerek ekranda beliren kısımda Etiketlendiğiniz kısım zaman tünelinde gösterilmeden önce onayına sunulsun mu? Ve kullanıcıların göndermiş olduğun etiketlerine ilave ettiği etiketler facebook’ta yayınlanmadan önce onayına sunulsun mu? Yazılı kısımların Aktif olarak değiştirilmesi gerekir. Bu eylem beraberinde gönderilerin içeriğinde spam konumunda olan etiketlerin de önlenmesini sağlayacaktır. Bu eylem gerçekleştirildiği takdirde spam paylaşımlar kullanıcıların paneli üzerinden gözükmeyecek ve kullanıcılar karşı tarafın izni olmadan gönderilerin etiketlemesi mümkün olmayacaktır.Facebook'ta Spam Paylaşımlardan Nasıl Kurtulunur?

Kullanıcılar, Talepleri Haricinde Spam, Yorum Veya Paylaşım Yaptığında

Kullanıcılar talepleri haricinde spam, yorum ve gönderi yapması durumunda ise karşı tarafın kullanıcı hesabına müdahale gerçekleştirilmesi anlamına gelir. Bu eylemin önlenmesi açısından sistem panelinden Ayarlar-Uygulamalar ve İnternet Siteleri sekmesi takip edilerek ekranda beliren kısımdan kullanıcı tarafından izin sunulan internet web siteleri ve uygulamalar yeniden gözden geçirilmelidir. Panelde yer almayan farklı türden web sitesi veya kuşku duyulan siteler yer alması durumunda pasif konuma dönüştürülmelidir.

Ayrıca Dikkat Edilmesi Gerekenler

Facebook, twitter ve diğer sosyal paylaşım siteleri takip, beğeni gibi izin sunulan uygulamalarda bilinçli bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor. Zamanla sunulan izin eylemlerinin pasif duruma dönüştürülmesi durumunda dahi karşı tarafın hesaba ulaşım olanağının yüksek olabileceği zihinde tutulmalıdır. Tüm bu sebeplerden ötürü facebook sosyal paylaşım platformu bilinçli olarak kullanılmalıdır.

Yorum Yap