Twitter Video İndirme

Bu yazımızda sizlere Twitter video indirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım sizler İçin anlatacağız. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter’daki videoları indirmek ya da başka sosyal medya mecralarında paylaşmak isteyen sosyal medya kullanıcıları Twitter’da video indirme işleminde bazı problemler yaşıyor. Şimdi ise adım adım Twitter video indirme işlemini göreceğiz. Twitter’da istenen bir video indirmenin birden çok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en başında özel olarak hazırlanmış online bir şekilde indirilen web siteleri yer almaktadır. Bu sitelerin dışında, internet bağlantısının olmadığı durumlarda bir indirme işlemi yapmak isteniyorsa özel olarak hazırlanmış uygulamalar ve tarayıcı eklentileri de kullanılabilir. İşte yapılması gereken Twitter’dan video indirme işlemi

Twitter Video İndirme

1) indirmek için istenilen bir video Tweet bulunmalı.

2) Hemen sonrasın da tweet bağlantısı kopyalanmalıdır.

3) Tweet bağlantısı URL metin kutusuna yapıştırılmalıdır.

4) Sonrasında farklı biçimlerde olan indirme bağlantıları ekrana gelecektir.

5) Tweet videoyu mp4 formatında indirmek isteniyorsa indirme bağlantısını tıklamak yeterli olacaktır.

6) Eğer ki mp3 formatında video indirmek isteniyorsa, tabloda o seçenekte var olacaktır. Mp3 kutusunda yer alan indirme bağlantısına tıklamak yeterli olacaktır.

7) İndirme bağlantısı tıklatarak yer almıyorsa, indirme bağlantısına sağ tıklanmalıdır ve Farklı Kaydet’i tıklayıp bu bağlantı kişinin bilgisayarına kaydetme seçeneğidir.Twitter Video İndirme

Tarayıcıya Eklenti Ekleyerek Twitter’da Video İndirme

Chrome ya da Mozilla tarayıcısına yüklenecek eklentiler ile, oldukça kolay bir biçimde Twitter video indirme işlemi yapılabilir. Her 2 tarayıcı için de Twitter Video Downloader adlı eklenti kullanılabilir. Eklentilerin indirme linkleri sayfada bulunacaktır.

Uygulama İle Twitter’da Video İndirme

İstenirse Android cihazlara da yüklenecek uygulamalar ile de video indirme işlemi yapmak mümkündür. Bunun işlem için Google Play Store içinde yer alan “Save TwitterVideos GIF” bu uygulama ile hem videolar hem de GIF’ler telefona indirilebilir.

Twitter videoları indirildikten sonra bu videolar genelde “İndirilenler” klasörü adı altında kaydedilir, fakat farklı Kaydet seçeneği kullanabilir ve bir başkası olarak değiştirilebilir. İndirme geçmişine de yine bu indirme sayfasından istenilen zamanda bakılabilir.

Yorum Yap