Face ID’ye İkinci Yüz Nasıl Eklenir?

Başlangıçta birçok insanın ön yargılı yaklaştığı Face ID teknolojisi son zamanlarda çığır açarak yaygınca kullanılmaya başlandı. Yeni İOS 12 güncellemesi ile birlikte Face ID’ye de bir takım değişiklikler geldi. Apple, alternatif yüz ekleme seçeneği ile Face ID’ye yeni bir boyut kazandırdı. Böylece güvendiğiniz biri, aile üyeniz veya başka bir kişinin Face ID ile telefonunuza erişmesine izin verebilirsiniz. Face ID’ye ikinci yüz nasıl eklenir? sorusunun yanıtını makalemizi okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Face ID Nedir?

Face ID iPhone ve iPad cihazlarının en benzersiz özelliklerinden biridir. Yüzünüzün cihazınızda tanımlanmasına yarayan bir 3D yüz tanıma teknolojisidir. Bunu 30.000 adet kızılötesi ışını yüzünüze yansıtarak meydana getirir. Bu şekilde yüz tanıma işlemi gerçekleşir.Face ID'ye İkinci Yüz Nasıl Eklenir?

Face ID’ye İkinci Yüz Ekleme

  1. İOS 12 ”ayarlar” kısmına gidin.
  2. Aşağı kaydırarak ”Face ID ve Parola”yı seçin.
  3. Bu bölümde şifrenizi doğrulamak amacı ile girin.
  4. ”Alternatif bir görünüm ayarla”ya tıklayın.
  5. Ardından, standart yüz kimliği kurulum prosedürü başlayacaktır. Yani ikinci yüz ekleme işlemi.
  6. Bu aşamada ”Face ID Ayarla” seçeneğine dokunarak cihazın önüne yüzünüzü yerleştirin.
  7. Düz bir şekilde telefonun üst kısmında bulunan True Depth kameraya bakarak yüzünüzü ekranda beliren çerçevenin içine doğru odaklayın. Yaklaşık olarak 20-25 cm arası optimum bir mesafe bırakın.
  8. Artık işlemi tamamlayabilirsiniz.
  9. Tarama işlemi bittiğinde ”Devam” seçeneğine tıklayın.
  10. Ayarlar tamamlandığında ”Bitti” seçeneğine dokunun.

İkinci Yüz Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Face ID alternatif yüz ekleme seçeneği büyük bir avantaj olabilir. En önemlisi, acil bir durum olduğunda yakınınızdaki güvendiğiniz bir kişi kolayca telefonunuza erişebilir ve bu sorunu çözebilir. Yardım çağırma veya acil aramalar için kullanışlı bir yöntem olacaktır. Parola paylaşımından daha güvenli ve kolay olduğu için ikinci yüz ekleme seçeneği sizin için daha iyi bir özellik olabilir. Fakat alternatif yani ikinci yüz seçeneği için güvenilir kişileri seçtiğinizden emin olmanızda fayda vardır. Çünkü bazı uygulamalarda Face ID seçeneği ile ödeme yapılabilmektedir. Bir diğer avantaj ise, eğer yoğun makyaj gibi nedenlerle Face ID yüzünüzü tanımaz ise, alternatif yüz ekleme seçeneği ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Yorum Yap