15 Saniyeden Uzun Instagram Hikayesi Nasıl Atılır?

Instagram dünya genelinde insanların en fazla kullanmış olduğu sosyal medya hesaplarından birisidir. Her kullanıcı kendi profil bölümünde hikaye paylaşımı yaparak takipçilerine yapmış olduğu işler ya da farkı konularda bilgi vermeye çalışmaktadır. Ancak en büyük sorun paylaşılacak olan hikaye görüntüsünün 15 saniye ile sınırlandırılmış olmasıdır. 15 saniyeden uzun ınstagram hikayesi nasıl atılır? Tüm kullanıcıların merak ettikleri ve öğrenmeye çalıştıkları konudur. 15 saniyeden uzun hikâyelerinizi paylaşabilmek için en fazla 15 saniyelik bölümler halinde bölmeniz ve birkaç parçada paylaşmanız gerekir.

Video Görüntü Dosyalarını Parçalamak

Instagram hesabınızda paylaşmak için bir görüntü dosyası oluşturduğunuz ve bu görüntü dosyasının uzunluğu 15 saniyeden fazla ise çeşitli video bölme programları ile her bölümü 15 saniye olacak şekilde bölebilirsiniz. Video bölme uygulamalarını cep telefonunuza indirebilir ve cep telefonunuz üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamaları cep telefonunuza indirdiğinizde, uygulama telefonunuz galeri bölümüne erişmek isteyecek ve sizin buna izin vermeniz gerekir. İstediğiniz video görüntü dosyasını seçerek uygulama üzerinden ayırma işlemine başlayabilirsiniz. Parça sayısında sınırlama yoktur. Önemli olan Instagram hesabınızda hikaye olarak paylaşabilmeniz için her parçanın uzunluğunun 15 saniyeyi geçmemesi gerekir.15 Saniyeden Uzun Instagram Hikayesi Nasıl Atılır?

Hikâye Paylaşımı

Kullanmış olduğunuz cep telefonu modeli ve kullanılan işletim sistemi özelliklerine göre bazı telefonlarda hazır uygulamalar bulunmaktadır. Kendinize özel çekmiş olduğunuz 1 dakikalık bir video görüntüsünü Instagram hikayeniz olarak paylaşmak istediğinizde bu görüntü dosyasını 15 saniyelik 4 bölüm haline getirmelisiniz. Paylaşım yaparken parçalanmış olan bölümleri sırası ile paylaştığınızda, sizin hikayenizi inceleyen takipçiniz görüntü dosyalarını peş peşe izleyeceği için hikaye videonuzu bir bütünmüş gibi seyredecektir.

Sosyal Medya Paylaşımlar

Instagram fenomenleri düzenli olarak hikaye paylaşımı yapmaya çalışırlar. Instagram hikayenizde paylaşmak için oluşturduğunuz tüm görüntü dosyaları kronolojik olarak cep telefonunuzun fotoğraf galeri bölümünde saklanmaktadır. Bu görüntü dosyalarını farklı sosyal medya hesaplarınızda da rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Parçalanmış olan görüntü dosyalarınızı kronolojik sıraya göre paylaştığınızda tek parça video görüntü dosyası şeklinde görülecek ve takipçilerinize istediğiniz mesajı ulaştırmış olacaksınız. Çeşitli resimlerinizi kullanarak ve müzik ekleyerek hikaye paylaşımı yapabilirsiniz.

Yorum Yap