Youtube Hesap Silme İşlemleri

Youtube her kullanıcı tarafından büyük bir hevesle açılır. Fakat bu heves kimi kişilerde olumlu yönde ilerlerken kimi kişilerde ise tam tersi yönde hareket etmektedir. Youtube de istenilen kitleye ulaşılmadığı zaman kişiler tarafından hesap silinmek istenir. Bu hesap silme işlemi iki şekilde meydana gelmektedir. Birincisinde kanal geçici olmak suretiyle gizlenebilir. İkincisinde ise kalıcı olarak silme işlemi gerçekleşmektedir. Peki, youtube hesap silme işlemleri nasıl gerçekleşmektedir?

Youtube Hesabını Geçici Olarak Gizleme

Bu işlemi yapmak isteyen kişiler geçici olmak koşulu ile adını, videolarını, aboneliklerini, beğendiklerini ve abonelerini gizlemiş olurlar. Bu işlemi yapmak için ise ilk olarak bilgisayar üzerinde kullanıcının kullanmış olduğu youtube hesabına giriş yapması gerekir. Giriş yaptıktan sonra gelişmiş hesap ayarları adlı sayfaya girilmeli ve ilk olarak sağ üst tarafta yer alan ayarlar simgesine tıklanmalıdır. Bu işlem sonrasında ise gelişmiş ayarlar seçilerek sayfanın açılması beklenmelidir. Açılan sayfanın alt kısmında kanalı sil adlı bir yazı yer alacaktır. Buna tıklayarak işlemin gerçekleşeceği sayfaya giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada kanalımı gizlemek istiyorum seçeneğine tıklayarak tüm aşamaları gerçekleştirmeyi başarabilir ve hesabınızı geçici süreliğine gizlemeyi başarabilirsiniz.Youtube Hesap Silme İşlemleri

Youtube Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Bu işlem sonucunda paylaşmış olduğunuz tüm videolar, oynatma listeleri ve yorumlarda dahil bütün geçmiş içerikleriniz silinir. Bu işlem için bilgisayarınızdan kapatmak istediğiniz youtube kanalına giriş yapmalısınız. Ardından gelişmiş hesap ayarlarına gitmeyi denemelisiniz. Bunun için sağ üst sekmede yer alan ayarlar kısmına tıklamalı ve hesap ayarları başlığı altında yer alan genel bakış bölümünü seçmelisiniz. Tüm bunların sonunda ise kanalın alt kısmında yer alan gelişmiş tuşuna tıklayın. Açılan sayfanın alt kısmında kanalı sil yazısı çıkacaktır. Buna tıklayarak açılan sayfadan içeriği kalıcı olarak silmek istediğinizi içeren yazıya tıklayın. Böylelikle kanalımı sil butonuna tıklayın ve kanalınızın tamamen silinmesini sağlayın.

Hangi İçerikler Youtube Hesabı Silindiğinde Yok Olmaktadır?

Hesabınız içerisinde yer alan gelmiş geçmiş tüm yorumlar, videolar, verilen yanıtlar, favori olarak seçilen içerikler ve beğenilenler dâhil olmak üzere hesap üzerinde yer alan bütün her şey silinmiş olacaktır. Arama ve daha önceden izlemiş olduğunuz videolarda tüm bunlara dâhil olmaktadır.

Yorum Yap