WordPress İle E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Teknoloji gelişmesi nedeniyle artık satış ve pazarlama faaliyetlerinin daha fazla sanal ortama taşınması zorunluluğu da ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı e-ticaret sitesi kurmak isteyenler bunun yazılım bilmek ile eş değer olduğunu zannetmeye başlamıştır. WordPress ile e-ticaret nasıl kurulur? sorusunun cevabı aslında yazılım bilmeye bile gerek olmadan adımları izleyerek işlemin tamamlanabileceğini anlatıyor.

Alan Adı ve Web Barındırma Nasıl Satın Alınır?

WordPress ile online bir satış mağazası kurmak için ilk adım bir alan adı ve web barındırma yani hosting satın almaktır. Sitenizin kurulmadan önce sahip olması gereken alan adı sitenizin veya şirketinizin adı ile ilintili olmalıdır. Hosting ise temelde sitenizin onu ziyaret eden kişilere ulaştırılmasını sağlayan hizmettir. Bu işlemleri sunan profesyonel firmalardan destek alınabilir. Ardından işlemlere geçmek için ücretsiz bir sürüm olan WordPress uygulamasını kurmalısınız. Satın aldığınız hosting alanına bu kurulumu yüklemelisiniz.

Eklentiler Nasıl Kurulur?

Hosting alanınıza kurulumu yaptıktan sonra e ticaret sitenizin düzenli şekilde kurulması için eklentilerin tamamlanması gerekir. Bu eklentiler WordPress panelinde bulunur. Woocommerce yazarak arama yaptığınız durumda da çıkacaktır. Eklentileri şimdi yükle ve etkinleştir dedikten sonra sitenizin kurulması aşamasına geçebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesinin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulum ve satın alma işlemlerinden sonra woocommerce aracılığı ile kurulum yapabilirsiniz. Sayfa kurulumu sekmesinden ürünleriniz ile alakalı bilgilerin doldurulması gerekir. Mağazanızın konumu sekmesinden adres ve vergi durumunuz seçilir. Gönderim sekmesinden ürünlerin kargolanması ile alakalı detaylar girilebilir. Ödemeler sekmesinden güvenli ödeme seçenekleri veya havale için banka detayları paylaşılabilir. Son sekmeye geldiğinizde ise sitenin son kontrollerinden sonra hazır olduğu yönünde bir uyarı alırsınız. Bu sekmeyi de onayladıktan sonra siteniz ticaret yapmak için hazır olacaktır.

Yorum Yap