WordPress’te Yazı Biçimlerini Kısa Yoldan Aynı Hale Getirme

Wordpress; GPL (Genel Kamu Lisansı) lisansına sahip, farklı kod yazılım türleri ( Php ya da mysql) ile yazılabilen, ücret talep edilmeden kullanıcıların yararlanabildiği bireysel bir yayın sitemi olarak adlandırılabilir.

WordPress; GPL (Genel Kamu Lisansı) lisansına sahip, farklı kod yazılım türleri ( Php ya da mysql) ile yazılabilen, ücret talep edilmeden kullanıcıların yararlanabildiği bireysel bir yayın sitemi olarak adlandırılabilir. WordPress kullanım alanları doğrultusunda (blog siteleri, makale yazma, elektronik ticaret, sosyal medya) kullanıcıya bu kullanım alanlarında kolaylık sağlayabilen bir uygulamadır. Kolay kullanımı nedeni ile tercih edilen WordPress uygulamasında kullanıcıların en çok karşılaştıkları sorun, WordPress’te yazı biçimlerini kısa yoldan aynı hale getirme sorunudur. Bu soru kullanılan programa göre değişiklik gösterebilir. Kullanılan bazı programlarda (Microsoft Office gibi) alıntı yapılan sitedeki yazı biçimlerini bir tuş (CTRL olarak klavyede yer alan control tuşu) yardımıyla aynı yazı tipine dönüştürülebilir. Ancak bazı programlar (Open Office gibi) bu kolaylığı sağlayamadığı için kullanıcının WordPress kullanması kendisine bu noktada fayda sağlayabilir.

WordPress Tek Yazı Tipi Nasıl Yapılır

Kişi ya da kurumlar sağladıkları hizmet doğrultusunda birtakım sitelerden içerik ya da bilgi alıntıları yapabilir. Kişinin kullandığı program oluşturacağı içerikte farklı yazı tipleri olmasına neden oluyorsa kişi WordPress yardımı ile tüm içeriği tek bir yazı tipine dönüştürebilir. Kişi öncelikle içerik yazdığı program üzerindeki çalışmasını tamamlamalıdır. İçeriği tamamladıktan sonra farklı yazı tipleri mevcutsa bu içeriği kullanacağı alana göre tek yazı tipi seçeneğini tercih edebilir. Kullanıcının bu tercihi, içeriği kullanacağı alanda yazısına profesyonellik katar. Kullanıcı, içeriği tek yazı tipine dönüştürmek için WordPress’te bulunan ve simgesi silgi şeklinde olan biçim temizleyicisini kullanabilir. Biçim temizleyicisi; yazı içerisindeki farklı yazı tiplerini algılayarak tek yazı tipine dönüştürür. Kullanıcının istediği yazı tipi, dönüştürülen yazı tipi değilse yazının tamamını mouse ya da touchpad yardımı ile seçilerek kullanıcının istediği yazı tipine dönüştürebilir.

Yorum Yap