WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

Whatsapp, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılanlar arasında yer alıyor. Bu sayede birçok özelliği de aynı anda kullanıma sunuyor. Bu özellikler arasında whatsapp görüntülü arama ön plana çıkıyor. Diğer taraftan whatsappta bulunan sesli ve görüntülü arama özelliğinin bazı kullanıcılar tarafından kullanılmak istenmediği ortaya çıkıyor. Bu kullanıcıların whatsapp görüntülü arama kapatma sorusunun cevabına farklı platformlardan ulaşmaları mümkün oluyor. Görüntülü arama kapatmanın en kolay yolunun whatsapp uygulamasındaki kamera erişim izninin iptal edilmesi olduğu görülüyor. Uygulamada kamera özelliğini kullanmadan görüntülü arama yapmak mümkün olmuyor.

Android’de Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Android işletim sisteminde whatsapp görüntülü aramayı kapatmak için öncelikle cihazlardaki ayarlar bölümüne giriş yapılması gerekiyor. Daha sonra sırasıyla uygulamalar, whatsapp ve uygulama izinleri sekmelerine tıklanması gerekiyor. İlgili sekmelere tıklanmasının ardından kullanıcılar uygulamada izin verdikleri bölümleri görebiliyor. Son olarak ekranda bulunan kamera seçeneğinin aktif moddan pasif moda getirilmesi gerekiyor. Kamera seçeneğinin pasif moda getirilmesinin ardından kullanıcılar hem durum paylaşımı hem de fotoğraf çekimi türündeki özellikleri de kullanamıyor.

İphone Whatsapp’ta Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

İphone cihazlarında whatsappta görüntülü aramayı kapatmanın Android ile kıyaslandığında çok daha kolay olduğu ortaya çıkıyor. Öncelikli olarak cihazda bulunan ayarlar bölümüne girilmesi gerekiyor. Daha sonra whatsapp’a girdikten sonra kamera seçeneğinin altında bulunan yeşil kutucuğa dokunulması gerekiyor. Bu işlemlerin yapılmasının ardından kullanıcıların görüntülü arama almaları halinde bu durum meşgule alma yolu ile engellenmiş oluyor.

Whatsapp’ta Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsappta görüntülü arama, kişilerin görüntülü olarak aranmasını sağlıyor. Görüntülü arama sadece Android’de 4.1+ işletim sistemine sahip telefonlar tarafından destekleniyor. Telefonun işletim sistemi desteklenmediği durumlarda ise kişilerin görüntülü arama yapmaları mümkün olmuyor. Kişilerin görüntülü arama yaparken iyi bir ağ bağlantılarına sahip olması büyük önem taşıyor. Görüntülü aramalarda iyi bir ağ bağlantılarına sahip olunmadığında ses ve görüntü kalitesinin oldukça zayıf olduğu görülüyor. Kullanıcıların Wi-Fi’ye bağlı oldukları anda yapılan görüntülü aramanın kalitesi, kablosuz ağ bağlantılarının sinyal durumuna ve ağ veri hızına göre farklılık gösteriyor.

Yorum Yap