Web Sayfası Nasıl Geliştirilir?

Daha başarılı bir web sayfası yapabilmek için, bazı kurallara uyulması gerekir. Peki Web Sayfası Nasıl Geliştirilir? Web sayfası geliştirme için neler gereklidir?

Alan Adının Seçilmesi Gerekir

Alan adı, firmanın kimliğini, adresini ve markasını yansıtacağı için alan adı seçerken çok dikkatli davranılması gerekir. Alan adı, firmanın web üzerinden yaptığı iş ile ilgili olmalıdır. Bu ad, kolay hatırlanmalıdır. Söz konu ad, uzun olmamalıdır. Alan adının ayırt edici olması gerekir. Bu ad, karmaşık rakamlar ve noktalama işaretleri içermemelidir. Alan adını bu kriterlere göre uygulayan web sayfaları daha fazla başarılı olur ve gelişir.

Alan Adı Kaydının Yapılması Gerekir

Alan adını belirleyen web sayfaları, aldıkları alan adını kayıt ettirmeleri gerekir. Türkiye de alan adı kayıt işlemleri Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından yapılır. Bu işlemin yapılması, web sayfalarının daha hızlı bir biçimde gelişmesine neden olur.

Web Tasarımının Yapılması Gerekir

Web tasarımı yapmadan önce, hedef kitleyi ve hedef kitlenin beklentilerini düşünülmeli ve ona göre web tasarımı yapılmalıdır. Hedef kitle içinde yer alan kullanıcılar, web sayfasına ne kadar çok ziyaret ederler ise web sayfası o derece hızlı bir şekilde gelişir.

Tüm bu işlemlerden sonra web sayfalarının pazarlanması gerekir. Web sayfaları pazarlanırken iç pazarlama yöntemlerini ve dış pazarlama yöntemlerini kullanmak mümkündür. Firma içerisinde yer alan faaliyetler sonucunda oluşturulan pazarlama yöntemlerine İç pazarlama yöntemleri denir. Firma dışında yer alan faaliyetler sonucunda oluşturulan pazarlama yöntemlerine Dış pazarlama yöntemleri denir.

Yorum Yap