TRON (TRX) Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Türk Borsasından Alınır?

TRON Singapur kökenli bir kripto para olarak tanımlanabilir. Blockchain temelli bir teknolojiye dayanan TRON sektör olarak eğlence pazarına yönelik olarak kurulmuştur. Özgür bir paylaşım yapısı vadeden TRON kullanıcıların istedikleri içerikleri, istedikleri kullanıcılarla, istedikleri halleri ile paylaşmaya imkân sağlamayı amaçlamaktadır. Bu yazımızda TRON (trx) nedir? ne işe yarar? Hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Eğer amaçlanan bu hedef gerçekleştirilebilirse, bir kullanıcı dünyanın neresinde olursa olsun TRON kullanımı ile içerik üretebilir, bu içeriği depolayabilir ya da paylaşabilir. Kontrolün tamamen kullanıcılarda olmasını hedefleyen bu sistemin para biri TRONIX kısaca TRX olarak adlandırılmıştır.

Amaç Nedir?

Buradaki temel amaç Steam, Origin, Google Play ya da Apple Store gibi bir yapı meydana getirmektir. Dijital eğlence sektörünü hedef alan TRON’da asıl amaç üretilen söz konusu eğlence içeriklerinin TRX ile ödeme yapılarak satın alınması ya da kullanılmasıdır. Bir uygulama marketi oluşturma amacı ile çalışan TRON aracıları ortadan kaldırmayı böylece hem daha az maliyet hem de daha az ücretlendirme ile kullanıcıların fazla ücret ödemesini engellemeyi hedefliyor.

Güvenlik Cephesi

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi Blockchain teknolojisi temelleri üzerine kurulmuş olan TRON kullanıcılarına sorunsuz ve sonsuz veri güvenliğini garanti ediyor. TRON bu özelliği ile çok daha fazla kullanıcıya ulaşmayı ve çok daha fazla kullanıcıyı bünyesine katmayı hedefliyor.

Sanal dünyada içerik üreterek ve bu üretimlerini paylaşarak para kazanmayı amaçlayan kullanıcılar için üretilen bu içeriklerin çalınmaması önemli bir noktadır. TRON kullanıcılarına bu güvenlik konusunda garanti veren bir yapı sunuyor.

TRON çatısı altında üretilmiş olan her türlü içerik ile ilgili alım satım işlemleri TRON tarafından korunuyor. Böylelikle hem satıcı cephesinde hem de alıcı cephesinde yaşanacak olan olası dolandırıcılık olaylarının önüne başarı ile geçilmiş oluyor.

Çalışma Prensibi

Bu sistem üzerinde kullanıcılar ürettikleri içerikler üzerinden dijital para kazanma şansına sahip olurlar. Geniş ve sağlam bir altyapısı olan TRON sadece ticaret olarak değil, sosyal etkileşim ve oyun oynanmasına da olanak tanıyor.

TRON’un en büyük özelliği özgürlükçü yapısı olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarına istedikleri her türlü içeriği özgürce paylaşmalarına izin veren TRON, sistemin kısıtlayıcı bu özelliğini kendisine bir silah olarak kullanıyor.

Tron(TRX) Hangi Türk Borsasından Alınır?

Gelecekte bir yatırım aracı olarak görülebilecek olan TRX piyasaya çıktığı 2014 yılında 0.0018 Dolar seviyesindeyken 2019 Şubat ayında 0.03 Dolar (0.14 TL) değere sahip. Binance adlı  yabancı borsadan Tron(TRX) coin alımında çok fazla kullanılıyorlar. Paribu, Koineks, Ovis ve Sistem Koin gibi Türk borsaları da, alım satıp işlemini güvenli bir şekilde yapabilme imkanı sunuyor.

TRON Coin (TRX) nereden alınır?

Tüm Zamanların Tron Grafiği Şubat 2019

 

Yorum Yap