Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam, dijital oyun dağıtım programıdır. Ücretsiz olarak üye olunabilen platformda birçok dil desteği mevcuttur. Peki, steam nasıl türkçe yapılır? İşte Steam ile ilgili detaylar:

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından 2003 yılında geliştirilmiş olan dijital oyun dağıtım platformudur. Platform içerisinden oyun satın almak için bir Steam hesabının açılması gerekir. Hesap açıldıktan sonra çevrimiçi olarak oyun satın alınabilir ya da oyun ücretsizse direk olarak indirilebilir. Özellikle son yıllarda büyük bir ivme yakalayan Steam, 15 yıldır piyasada olan bir platformdur. Her dakika 5 milyondan fazla aktif kullanıcı, Steam hesaplarına giriş yapmaktadır. Steam’ın kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Platform içerisinde birçok oyuna kullanıcılar erişim sağlayabilir. Platform içerisinde ayrıca bir arkadaş listesi de oluşturulabilir. Kullanıcılar Steam üzerinden arkadaşları ile oyunlar oynayabilir, Steam Market sayesinde oyun içerisinde satın alınan eşyaları görebilir.Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam Dilini Türkçe Yapma

Steam dil ayarını değiştirmek için şu adımların takip edilmesi gerekiyor:

  • Steam hesabınıza giriş yapın ve karşınıza gelen sayfadan sol üst köşede bulunan Setting butona tıklayın.
  • Karşınıza açılan sayfada birçok menü gelecektir. Bu menülerden ınterface seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Sonrasında karşınıza gelen sayfada en üstte dil seçeneği gözükecektir. Buradan Steama dilini Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. Bunun haricinde istediğiniz bir dili de seçebilirsiniz.
  • Steam dilini Türkçe yapmak için bu adımların uygulanması yeterlidir.

Steam Kurma

Steam uygulaması, Windows, Linux ve Mac gibi işletim sistemlerine uygundur. İndirmek ve üye olmak gibi işlemler tamamen ücretsizdir. Steam’ indirebilmek için Steam’ın kendi resmi web sitesini ziyaret etmek ve yönergeleri takip etmek yeterlidir. Siteye girişten sonra Steam Yükle butonuna basılmalıdır. Sonrasında Steam’ın hangi işletim sistemine yükleneceği seçenekler arasından seçilmelidir. İndirme işleminden sonra Steam’a üyeliğin yapılması gerekir. Kayıt olduktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile hesaba giriş yapılabilir. Daha sonrasında istenilen oyun, platform içerisinde aranabilir. İstenilen oyunlar için belirli ücretler ödenmesi gerekir ama bazen Steam kampanyalar da yapmaktadır. Kampanyalar da bazı oyunlar ücretsiz olarak kullanıcılara sunulur.

Yorum Yap