Bitcoin Air Nedir? Nasıl Kullanılır

Kripto para biriminde ki en belirgin trend, Bitcoin ile ilgili yeni fikirler üretme eğilimidir. Bu amaçla üretilen tüm projeler, bilinen nedenlerden dolayı çok fazla dikkat çekmemektedir. Bitcoin forku olarak bilinen Bitcoin Air projesi de, Bitcoin’le ilgili yeni bir projedir. Diğer projelerden farklı olarak kripto meraklıları arasında biraz da olsa dikkat çekmeyi başardı. Bitcoin air nedir? nasıl kullanılır?

Bitcoin Air Nedir?

Piyasada Bitcoin’e ait bir çok sürüm vardır. Dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin için yapılan tüm bu projeler, onun şöhretini kullanmak amacıyla Bitcoin adını kullanıyor. Bir kısmı bu konuda oldukça başarılıyken, büyük bir kısmı ise başarılı olabilmek için mücadele ediyor. Bitcoin Air bu projeler arasında şimdilik ikinci sıraya girecek. Pozisyonunu koruyup koruyamayacağı ise zaman içerisinde göstereceği gelişmelere bağlıdır.

Toplum odaklı bir girişim gibi görünen Bitcoin Air, güvenlik, şeffaflık ve ölçeklendirme konularına çözüm getirmeyi hedefliyor. Kripto para devi.olan Bitcoin’in tek eksiği ölçeklendirilemiyor olmasıdır. Önümüzdeki aylarda bu sorunu çözmek amacıyla yeni çözümler geliştiriyor.Bitcoin Air Nedir? Nasıl Kullanılır

Bitcoin Air Nasıl Kullanılır

Bitcoin Air, asıl Bitcoin’e göre çok farklı fikir birliği algoritması kullanıyor. proof-of-stake, dual-chain Blockchain ve Proof-of-work ile çalışmalarını birleştirir. Ayrıca Carbon Credit Asset desteği ile geliştirilen Bitcoin Air, bu yüzden Bitcoin yatırımlarına çekici gelebiliyor. Yatırımcılar yeni bir para birimi ile piyasada karşılaştıklarında akıllarına gelen en ilk soru, paranın hangi yolu izleyeceğidir.

Bitcoin Air, diğer Bitcoin klonları ile benzer şeyleri planlıyor olsa da Bitcoin’in temel sorununu çözmek istiyor. Fakat henüz Bitcoin Air’in başlangıç tarihi için resmi bir açıklama yok.

Neden Bitcoin Tercih Ediliyor

Bunun bir çok nedeni var. Fakat ilk ve en önemli sebebi para transferlerinin oldukça güvenli bir şekilde ve aracısız yapılabiliyor olmasıdır. Hiç bir merkeze bağlı olmayan ve dünyanın her yerinde geçerli olan para biriminin transferi için üçüncü bir şahısa ya da kuruluş onayına gerek yoktur. İşlem internet üzerinde kolayca yapılabilmektedir. Transferi son derece hızlı gerçekleşir. Diğer geleneksel ödeme şekillerine göre neredeyse masrafsızdır.

Paranın arzı, sistem kullanıcısı ile yazılım arasındaki anlaşması üzerinden gerçekleşmektedir. Bu yüzden herhangi bir banka, hükümet, şahıs ya da organizasyon tarafından manipüle edilemez. Bitcoinler 100 binden fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Yorum Yap