Blockhain Cüzdan Adresi Nedir?

Kripto paraların piyasaya 2001 yılından sonra girmeye başlaması tartışmaları da beraberinde getirmiştir. Kripto veya sanal para olarak piyasaya giren ve ekonomide kendine yer edinerek sanal para borsalarının faaliyete geçmesine kadar uzanan bir sürece gelen durum artık ekonomiler tarafından bilinen bir değer olmaya başlamıştır. Bitcoin ile başlayan kripto paraların gelişimi devamında farklı isimler altında piyasaya sürülen kripto paralar ile devam etmiştir. Kripto paraların tamamında var olan özellik olan e-cüzdan aracılığı ile birikim ve transfer yapılması Blockhain gibi kanallar aracılığı ile kolaylaştırılmaktadır. Yeni başlayanlar için Blockhain cüzdan adresi nedir? sorusunun cevabı önemlidir.

Blockhain Cüzdan Oluşturma İşlemi

Blockhain sanal bir cüzdan olarak tanımlanabilir. Bu cüzdana sahip olmak için ise cüzdan oluşturmak gerekir. İlgili linkten kayıt oluşturma bölümüne gelerek işlem adımlarını takip edebilirsiniz. Önünüze açılan ekrandan istenen bilgiler olan e-posta, şifre ve hizmet şartlarını kabul ettiğinize dair bilgiyi de onayladıktan sonra üyelik işleminiz tamamlanır. Artık cüzdanınızı kullanabilirsiniz.Blockhain Cüzdan Adresi Nedir?

Cüzdan Adresi Nasıl Bulunur?

Üyelik oluşturduktan sonra önünüze açılan ekranda birçok menü bulunur. Adresinizi öğrenmek ve gerekli durumlar için not almak için ayarlar bölümünden ilerleyebilirsiniz. Ayarlar sekmesinde cüzdan kimliği yazan kısmın karşısında yazan rakam, harf ve işaretlerden oluşan uzantı sizin cüzdan adresinizdir. Başka bir ifade ile kullanıcı adınız olarak da tanımlanabilir.

Cüzdan Adresi Ne İşe Yarar?

Hesabınız üzerinden kripto para transferi yapmak için bu hesap adresini bilmeniz gerekir. Banka hesabınızın IBAN numarası olarak örneklendirmek kolay olacaktır. Başka birisi tarafından hesabınıza sanal para yollanmak istenmesi halinde de yine adres olmadan işlem yapılmayacaktır. Hesap güvenliğini doğrulayarak daha da güvenli şekilde sanal para transferi yapmanız oldukça önemlidir.

Yorum Yap