Kripto Para Seçiminizi Neler Etkiliyor

Bir merkezi alana bağlı olmadan işlem gören kripto para seçiminizi neler etkiliyor sorusu oldukça önemli hale gelmiştir. Kripto paraların ortaya çıkmasıyla beraber yeni kripto paralar gün geçtikçe artarak çoğalmaktadır. Bir merkez kurulu üzerinden tercih edilmemesinden dolayı kişisel olarak tutulan bilgilerin kripto paralar üzerinde etkisi oldukça yüksektir. Ülkeler tarafından tercih edilmeyen kripto paralar farklı ülkelerin verecekleri karalara göre güç içerisinde oldukça hızlı bir şekilde düşüşler ve yükselişler gerçekleştirmesi mümkündür. Alt kripto para olarak tabir ettiğimiz daha az kullanılan birimler ise oldukça tehlikeli bir konum üzerinde durmaktadır. Bu durumunda devletlerin uyguladıkları regülasyon yasaları ön plana çıkmaktadır. Takip edilip en uygun tarafa yönelmek doğru karar olmaktadır.

Kripto Para Etkilenme Faktörleri

Regülasyon harici kripto paralar saldırılardan etkilenme yönü en yüksek para birimi olarak bilinir. Siber olarak uygulanan birçok saldırı ağlar üzerinde duran bu para birimini açık hedef haline getirmektedir. Aynı zamanda yarışa dahil olabilecek herhangi bir yeni kripto para birimi güncel olarak piyasa üzerinde duran para birimlerinin iniş çıkışlarını oldukça yüksek seviyede etkileyebilir. Her yeni olarak piyasa içerisinde yer kapmak isteyen para birimleri pastadan bulunan payları bölmek isteyeceklerdir. Bundan dolayı en fazla rehabet gören kripto para birimlerinin yerine bu alanda hangi olayların bu para birimlerini etkilediğini araştırıp size yararlı olabilecek tarafları seçmeniz gerekir.Kripto Para Seçiminizi Neler Etkiliyor

Kripto Para Arz ve Talepler

Her alan içerisinde bulunan arz, talep ilişkisi kripto para birimlerinin içerisinde sıklıkla görülmektedir. Talep olarak fazla bir şekilde tercih edilen herhangi bir kripto para birimi gün içerisinde kendisini yüksek seviyelere çıkarır. Böylelikle diğer kripto para birimlerinin düşüşe geçmesi olası durumlar arasında yer alır. Düşüş seviyeleri her para birimi üzerinde aynı olmadığı gibi yükselişler de görülen dalgalanmada farklı olabilir.

Kripto Para Seçiminizin Olumsuz Yönleri

Seçim yapacağınız piyasa üzerinde belirli araştırmalar yapmanız gerekir. Böylelikle olumsuz yönlerini oldukça iyi anlarsınız. Yüzlerce yeni kripto parasının piyasa üzerine katılmasıyla beraber verilen talep ve arzlar oldukça yükselmektedir. İnsanların diğer kripto para birimlerine yükselmesiyle beraber diğer para birimlerinde dalgalanmalar oluşur. Bundan dolayı yüksek talep gören tarafları seçmeniz olumsuz etki yaratmaz. Yanlış kararlar yapmış olduğunuz seçimleri etkileyerek kripto para birimleri üzerinde bulunan etkinizi kaybettirebilmektedir.

Yorum Yap