Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Windows 10 işletim sisteminin çıkması ile eski sürümlere sürekli Windows 10 yükle önerisi çıkmaktadır. Gelen güncelleme isteğini bilgisayardan iptal etmenin birçok yöntemleri bulunur.

Windows 10 işletim sisteminin çıkması ile eski sürümlere sürekli Windows 10 yükle önerisi çıkmaktadır. Gelen güncelleme isteğini bilgisayardan iptal etmenin birçok yöntemleri bulunur.

Windows 10 işletim sistemi güncelleme almak oldukça sıkıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra güncellemelerin kapatılmasına izin verilmemektedir. Microsoft’un eski işletim sistemlerine karşı hazırladığı Windows 10 yükselteme aracı adında küçük bir yazılımdır. Bu yazılımın yaptığı otomatik yükseltme işlemi ile kullanıcılar farkına varmadan eski işletim sistemleri yeni çıkan Windows 10’a yükselmiştir. Genel olarak bu durum Windows 10 tarafından yüksek istatistikler ortaya çıksa da kullanıcılar bu durumdan pek hoşnut sayıldığı gözlenmiş bulunmamaktadır.

Windows 7 ve 8.1 kullananların memnun olmadıkları durum söz konusudur. Kullanılan araç iptal edilemiyor. Güncelleme erteleme yapılabiliyor fakat Windows 10 güncellemesini tamamen engellenemiyor. Never10 yazılımı ufak boyutta olmasına rağmen Windows 10 Yükseltme bildirimi almanızı tamamen ortadan kaldırmaya yaramaktadır. Bu yazılım işlemi yüklendikten sonra Windows 10’a siz izin vermedikten sonra geçmeniz mümkün değildir. Programın kullanımı oldukça kolaydır. Program açıldıktan sonra Disable Win 10 upgrade seçildikten sonra ekrana yeşil bir uyarı mesajı gelecektir ve işleminiz başarılı derecede sonuçlanmıştır.

Windows 10 Satın Alma Bildirimi Kapatma İkinci Yöntemi

Windows 10 satın alma uyarısını tek seferliğe mahsus kapatılmak istenirse yapılacak bazı ayarlar vardır. Bilgisayardan CTRL+ALT+DELETE tuşlarına aynı anda basıldıktan sonra görev yöneticisi paneline girmiş oluruz. Daha sonra görev yöneticisinden ayrıntılardan GWX.exe uzantılı dosya sonlandırılır fakat bu yöntem kalıcı değildir, bilgisayar yeniden başlatıldığı zaman uyarı geri gelecektir. Windows 10 geri bildirim tamamen almamak için KB3035583 güncelleştirmesini bilgisayardan kaldırmak gereklidir. Bunun için sırayla yapılacak adımlar, Denetim Masasına gidilir, Programlar ve özelliklerden güncelleme bulunarak kaldırma işlemi tamamlanır.

Bilgisayarımdan C:\Windows\Systm32\GWX klasör bulunup silinerek Windows 10 geri alım bildirimi kapatılmış olunur. Windows 10 yükseltme simgesini kapatmak içinde Denetim masasına gidilir ve orada bulunan bildirim alanı GWX seçeneğinde bulunan davranışlar bölümünden Yalnızca bildirimler göster seçeneği seçilmeli ve tamam dedikten sonra denetim masasından çıktığınızda simge bilgisayardan gitmiş olacaktır.

1 yorum

  • bu bilgi için teşşekürler jeneratör ile ilgili paylaşım yaparsanız sevinirm

Yorum Yap