Samsung Galaxy S10’a Bildirim Işığı Nasıl Eklenir?

Samsung teknoloji devi çıkardığı telefonlarla kendinden çok fazla söz ettirmekte ve fazlaca kişiye hitap etmektedir. Samsung her telefonunda yenilikleri fazla olan ve özellikleri tam donanımlı ürünler ile piyasada boy gösteriyor. Bir dönem seri olarak A7 telefonlarına hiçbir şekilde bildirim ışığı koymamayı tercih etti ve kullanıcılarından fazlaca tepki aldı. Kimileri olumlu bulurken kimileri ise olumsuz olarak değerlendirdi. Samsung ise ARGE çalışmaları sonucunda bildirim ışığını Galaxy S10 telefonlarında sonradan ayarlanabilir şekilde tercihe sundu. Peki, Samsung Galaxy S10’a Bildirim Işığı Nasıl Eklenir?

Holey Light Işığı

Bu bildirim ışıkları yükleme ile sonradan telefonunuza eklenmektedir. Holey uygulaması bildirim ışıkları arasında en orijinal olanı en işlevli özelliklere sahip olanı ancak fazlaca izin isteyen bir tercih. Play Store’un arama bölümünden içeriği yazarak indirebilir ve gereken izinlere onay vererek kurulumu sağlayabilirsiniz. S10 bildirim ışıkları uygulaması içinde en çok seçeneği bir arada sizlere sunan nadir uygulamadır. Olumsuz yönü ise yüklenmesi bir hayli yavaş ve fazlaca izin istemesi olarak karşınıza çıkıyor.Samsung Galaxy S10'a Bildirim Işığı Nasıl Eklenir?

Arc Lighting

Bu uygulamaya erişmek de yine play store üzerinden olmaktadır. Kullanıcı dostu ve kolay bir arayüze sahip olan uygulamanın indirme oranları da oldukça yüksektir. İşe yarayan ve oldukça basit seçenekleri sizlere sunmaktadır. Ancak bu uygulamanın da olumsuz yönleri tam sürüm almak istiyorsanız belli bir ücret ödemelisiniz ve telefona yüklediğinizde ise çok fazla pil tüketimi yaptığı kullanıcıları tarafından bildirilmektedir.

Good Lock

Son olarak bu uygulama da marketten indirilmektedir. Uygulama S10 modellerinin hepsinde aktif olarak kurulup çalışmaktadır. Eclipse seçeneği ile kameranın etrafındaki ekranı istediğiniz renk ile aydınlatmayı başarıyor. Bildirim geldiğinde seçebileceğiniz birçok renk bulunuyor. Renk seçenekleri yanında bildirimlerin süreleri de sizin tercihinize bırakılmıştır. Ancak ekran kapalıyken bildirim ışıkları kendini devre dışı bırakmaktadır. Arama veya mesaj bildirileri ekran açıkken görünmesi mümkün olmakta ve zil sesi aktif çalışmaktadır. Eksi yönü ise Sosyal medya hesaplarından ve sohbet hesaplarından gelen bildirimleri ışık şeklinde alabilmeniz için uygun bir bildirim ışığı programı değildir.

Yorum Yap