Samsung Galaxy S10 Güvenli Mod Nasıl Başlatılır?

İşletim sistemi Android olan tüm cihazlarda genel çalışma kuralları benzer olarak işlemektedir. Neredeyse tüm akıllı telefonlar kullanım süresi arttıkça yavaşlamaya başlıyor. Bu yavaşlama kullanılan programların çokluğu ya da telefon hafızasının daralması nedeniyle olabiliyor. Yavaşlamanın bir diğer nedeni ise kullanıcıların şirketler tarafından yeni telefon almaya zorlanması nedeniyle planlı yavaşlama sebebiyle olabiliyor. Akıllı telefonlar gerek bu yavaşlamaların altında yatan sebeplerin öğrenilebilmesi gerekse de gereksiz yere çıkan reklamların önüne geçilebilmesi amacıyla güvenli modda başlatılıyor. Ayrıca telefonların sistem sorunları da telefonun güvenli moda alınması sayesinde çözülebiliyor. Güvenli moda alma telefonlarda genel olarak aynı şekilde yapılsa da Galaxy s10 gibi telefonlarda farklı yöntemler ile yapılıyor. Peki, samsung galaxy s10 güvenli mod nasıl başlatılır?

Güvenli Moda Geçiş

Telefonunuzda güvenli moda geçirmek için bazı adımları yerine getirmeniz gerekiyor. Telefonunuz açıkken güvenli moda ayarlar bölümünden ya da birtakım numaralar tuşlayarak geçemezsiniz. Bu yüzden öncelikle telefonunuzu tamamen kapatın. Telefonunuzun kapanmasının ardından da güç düğmesine basmaya devam edin. Bir süre sonra güvenli mod simgesini göreceksiniz. Bu simgeyi görmenizin ardından simgeye dokunun. Telefonunuz bu aşamadan sonra güvenli moda geçmiş olacaktır.Samsung Galaxy S10 Güvenli Mod Nasıl Başlatılır?

Diğer Adımlar

Bazı telefonlar sadece güç düğmesinin basılı olmasıyla güvenli moda geçemeyebiliyor. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız telefonunuz kapalıyken güç düğmesine basın ve Samsung logosunun görülmeye başlanmasına kadar güç düğmesine basılı tutun. Bunun ardından güç düğmesine basmayı bırakın ve ses kısmaya yarayan düğmeyi basılı tutmaya başlayın. Ekranınızda güvenli mod yazısını görünceye dek de bu düğmeye basmaya devam etmelisiniz. Güvenli mod yazısı çıktığında tuşu bırakın. Güvenle moda geçişte başarılı olmuşsunuz demektir.

Güvenli Moddan Ayrılma

Telefonunuzdaki virüs bulaşması, yavaşlama ve benzeri sorunları aşmak için en iyi yöntem güvenli moddur. Gerekli adımları uygulayıp güvenli moda girmenizin ardından telefonunuzun sorunları için gerekli adımları daha rahat atabilirsiniz. İşlemlerinizi bitirmenizin ardından güvenli moddan çıkmak için ise telefonunuzun güç düğmesine basmaya başlayın. Telefonu normal modda yeniden başlatma ile ilgili gerekli simge çıktıktan sonra ona basın. Böylelikle telefonunuz normal moda yeniden geçmiş olacaktır.

Yorum Yap