Samsung Galaxy S8 Rekor Kırmayı Planlıyor

Samsung yetkililerince paylaşılan bilgilere göre; Nisan 2017 piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S8 akıllı telefon şimdiden teknoloji severleri heyecanlandırıyor.

Samsung yetkililerince paylaşılan bilgilere göre; Nisan 2017 piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S8 akıllı telefon şimdiden teknoloji severleri heyecanlandırıyor.

18 Nisan’da kullanıcılar ile buluşacağı söylenen Galaxy S8’in Mart ayında 5 milyon adetlik ilk üretim planlayan Samsung, 60 milyon adetlik sevkiyat ile rekor hedefliyor. Geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşarak ‘S’ serisinin en çok satılan telefonu olmak istiyor.

Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri;

Snapdragon 835 ve Exynos olarak iki farklı işlemci kullanılacak. Diğer işlemcilerine oranla % 27 daha verimli olacak. Dört çekirdekli işlemci uygulama yükleme süresi, web tarama gibi işlemlerde de %20 daha verimli olduğu için hızlı şarj bitmemesi için de güç tasarrufu sağlayacaktır.

Yeni nesil bu işlemci, 60 kat daha fazla renk ve %25 daha hızlı render imkanı sunacak, ayrıca 10-bit 4K 60 fps video oynatma özelliği de bulunuyor

Hızlı şarj teknolojisi ile %20 daha hızlı pil şarj edilebilecek. 5 saatlik kullanım için 5 dakikalık şarj etme suresi, bataryanın %50 si şarj etmek için ise sadece 15 dakikalık şarj etme suresi yeterli gelecek.

Gigabit sınıfı yerleşik LTE modeme sahip dünyanın ilk işlemcisi yine Samsung Galaxy S8’de var olacak. Kamerasında hızlı otomatik netleme, pürüzsüz yakınlaştırma gibi olanaklar sunulacak olan Samsung Galaxy S8 ile saniyeler içinde net bir fotoğraf çekimi daha da kolaylaşacak.

Samsung Galaxy S8 Hakkında Gelen Son Haberler;

8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza gibi teknoloji severlerin beklediği özellikler de Samsung Galaxy S8’de yer alabilir. Mevcutta kullanılan S Voice‘un yerini akıllı ses asistanının alması, home butonunun kaldırılması; parmak izi sensörünün ekran içine alınması da çıkan söylentiler arasında. Ayrıca, kullanıcı dostu iris tarayıcı özelliği sayesinde de yeni nesil Samsung Galaxy S8’in sektöründe güvenlik alanında bir çığır açması beklendiği belirtiliyor.

Yorum Yap