İstenmeyen SMS’ler Nasıl Engellenir?

Telefonlara istenmeyen mesajların gelmesi son yıllarda en çok şikâyet edilen konular arasında yer alıyor. Belirli adımlar sonrasında istenmeyen mesajlar hem android cihazlardan hem de İOS cihazlardan engellenebiliyor. Peki, istenmeyen sms’ler nasıl engellenir? İşte sms engelleme ile ilgili ayrıntılar:

İstenmeyen Mesajları Engelleyin

Günümüzün en çok şikâyet edilen konuları arasında ye alan istenmeyen sms’ler genellikle şirketlerden ve dolandırıcılardan geliyor. İstenmeyen mesajlarla başa çıkmak için sms engellemesi en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Engelleme sayesinde kullanıcı hem rahatsız edilmekten kurtuluyor hem de mesaj kutusunu spam içeriklerle doldurmuyor. Android ve İOS cihazlarda yapılacak ufak değişiklerle sms engellemesi yapılabiliyor.İstenmeyen SMS'ler Nasıl Engellenir?

Android Cihazlarda Sms Engelleme Nasıl Yapılır?

Android cihaz kullanan kişilerin sms engellemesi şu adımları uygulaması gerekiyor:

İlk olarak gelen mesajın sonunda yer alan kodu bir yere not alın. Kod bu aşamada önemli. Sonrasında mesajlar kısmının üst bölümünde yer alan ayarlar sekmesine girin. Burada mesajları engelle kısmına dokunun. Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek için İfadeler Engelle bölümüne girin ve burada yer alan kutucuğa kaydettiğiniz kodu girin. Bu işlem sonrasında rahatsız olduğunuz mesajlardan sonsuza kadar kurtulmuş olacaksınız.

iOS Cihazlarda Sms Engelleme Nasıl Yapılır?

İOS kullanan kişilerin sms engellemesi için şu adımları uygulaması gerekiyor:

Mesajlar uygulamasından yazışma bölümünü açın ve bilgi simgesine sonrasında ise kişi adına veya telefon numarası kısmına tıklayın. Bilgi ekranının alt kısmını kaydırın ve buradan bu arayanı engelle yazısına dokunun. Sonrasında ayarlar kısmına girin ve buradan mesajlar bölümüne gidin. Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğine dokunun ve uygulama içerisinde yer alan ayrı bir kategori olan bilinmeyenler kısmına tıklayın. Bu kısımdan sonra artık istemediğiniz mesajlar size bildirim olarak gelmeyecektir.

Bu önerilerin haricinde 3.parti uygulamalarının da sms filtresi seçeneğinin olduğunu belirtmek gerekiyor. Ama böyle bir durumda 3.parti uygulamalar yerine bu yöntemleri kullanmak cihaz açısından daha güvenli oluyor. Android ve İOS cihazlarda sms engellemesinin en etkili çözüm yöntemleri bu yöntemlerdir. Bunların dışında kalan çözümler işe yaramayabilir.

Yorum Yap