Instagram’da Test Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisi geliştikçe gücüne güç katan instagram programı da gün geçtikçe gelişmektedir. Son yılların en çok kullanılan sosyal platformu olan ınstagram’da test nasıl yapılır? İnstagram’da test özelliği son yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Bu test bazen soru cevap şeklinde bazen de anket olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram programında test nasıl yapılır cevabı ise aslında çok basittir. Öncelikle akıllı cep telefonlarına instagram programı indirilerek bu programın telefona yüklenmesi gerekir. Yüklenen program sayesinde instagram arkadaşlığına davet edilen kişiler üzerinden test için grup kurulur. Bu grup da yer alan kişilere belli sorular sorularak instagram testine tabi tutulur. Aslında çok basit ve ergonomik bir hizmettir.

Instagram Nedir?

İnstagram nedir dediğimiz zaman ilk öncelikle teknoloji dünyasında “instant” anında fotoğraf çeken makineler anlamına geldiği, instagram’ın gram kısmı ise Türkçemiz de telgraf olan telegram’dan gelmektedir. “İnstant Telegram” kelimesinin anlamına baktığımızda anında fotoğraf gönderme anlamı ortaya çıkmış olup instagram adı işte bu şekilde oluşmuştur. İnterneti olan akıllı telefonlarımızda kullanılan bir video ve fotoğraf paylaşım uygulaması olan ınstagram son zamanlarda popülerliğine koruyan bir programdır. Takipçisi günden güne artmaktadır. Bu programı cazip kılan şey ise amatör olarak çektiğimiz video ve fotoğrafların çeşitli süzgeçlerden geçerek kaliteli 1. sınıf görünüme sahip fotoğraflar elde edilebilir.Instagram'da Test Nasıl Yapılır?

Instagram Nasıl Kullanılır?

Öncelikle instagram programını indirme özelliği olan bir akıllı cep telefonu olmak zorunda. Akıllı telefonlara bu programı yüklemeliyiz. Yüklenen programa giriş yaptıktan sonra sayfadan sosyal medya programına telefon rehberinde kayıtlı olan kişileri teker teker davet gönderilerek programa üye çağrılmış olur.

İnstagram’ın Özellikleri Nelerdir?

İnstagram’ın belli başlı özellikleri vardır. İlk olarak instagram foto filtrelerini kullanılarak anlık dilediğiniz kadar fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Program üzerinden istenilen kişiye anlık mesaj gönderilebilir. Yaklaşık 1 saat kadar canlı yayın üzerinden takipçiler ile anlık iletişimde bulunabilir. 1 gün süreli video ve fotoğraf çekilerek hikâyeler kısmı ilgi çekici hale getirerek yer bildirimin de veya etiket de bulunulabilir. İnstagram da etiket kullanılarak paylaşılan video veya fotoğrafın takipçiler tarafından beğenilip beğenilmediği uygulama üzerinden görülebilmektedir.

Yorum Yap