Instagram’da Alışveriş Nasıl Yapılır?

Günümüzde oldukça popüler olan sosyal medya uygulaması Instagram son dönemlerde online giysi markaları ve diğer birçok satış için kullanılır hale geldi. Günümüzün alışveriş çılgınlığı artık mağaza mağaza dolaşmak yerine internet üzerinden yapıldığı için bu tarz uygulamalar yaygınlaşmaya başladı. Instagram alışveriş özelliği Türkiye’ye geldiğinden bu yana pek çok kişinin ilgisini çekti. Tek bir etiket ile internet sitelerine yönlendirilen kullanıcılar sayesinde satıcılar da Instagram’da daha aktif bir rol oynamaya başladı. Peki birçok kullanıcının kullandığı Instagram’da alışveriş nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını makaleyi okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

Instagram’da Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Bu özelliğin kullanılabilmesi için öncelikle Instagram’a reklam vermiş olan bir satıcı profilinin reklamına tıklayarak bir ürününün resmine dokunup görüntülemeniz gerekmektedir. Ardından otomatik olarak ürünün sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu noktada ”Instagram’da ödeme yap” butonu karşınıza çıkacak. Aynı zamanda ürünün bedeni veya rengi gibi seçenekleri de bu esnada seçebilirsiniz. Bu şekilde farklı bir siteye yönlendirilmeden ve Instagram’dan ayrılmadan ödemenizi gerçekleştirip alışveriş yapabilirsiniz. Bir sonraki adımda, yalnızca isminiz, e-posta adresiniz, fatura bilgileriniz ve ev adresinizin girilmesi yeterlidir. İlk siparişinizden sonra bilgileriniz güvenli bir şekilde kaydedilerek diğer alışverişleriniz için kolaylık sağlanır. Instagram’dan alışveriş yapmanın bir diğer iyi yanı ise, siparişinizin teslimat durumu ile ilgili Instagram’dan bildirimler alacak olmanızdır. Böylece ürününüzü kolaylıkla takip edebilirsiniz.Instagram'da Alışveriş Nasıl Yapılır?

Kimler Instagram’dan Alışveriş Yapabilir?

Instagram’ın satın alma özelliği şimdilik Türkiye’de kademeli olarak kullanılmaktadır. Henüz tüm markalar tarafından kullanılmamaktadır. Şuanda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da yaygın olarak kullanılan Instagram alışveriş özelliği, ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de daha yaygın hale gelerek alışveriş tutkunları ile buluşacaktır.

Instagram’dan Alışveriş Yapmanın Diğer Yolları

Instagram üzerinde alışveriş yapmanın diğer klasik yolları ise Instagram alışveriş özelliğini kullanmayan mağaza ve butiklerdir. Özellikle giyim sektörünün yoğun olduğu bu online mağazalardan kapıda ödeme gibi güvenilir seçenekler ile satın alma işlemleri yapılabiliyor. Bunun yanı sıra bu tarz online mağazalardan ürün satın almak için genellikle Instagram direct mesaj bölümü veya whatsapp irtibat numarası kullanılıyor.

Yorum Yap