Instagram Video İndirme Yöntemleri

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. İnstagram’dan takip ettiğimiz kullanıcıların videolarını veya keşfet bölümüne düşen bazı videoları çok beğeniyoruz. Kaydetmek dışında yapabilecek bir şey yok gibi dursa da çeşitli yöntemlerle artık beğendiğimiz videoları telefonumuza veya kişisel bilgisayarımıza indirebilmekteyiz. Bu yazı İnstagram video indirme yöntemleri hakkında olacaktır.Instagram Video İndirme Yöntemleri

İnstagram için Video İndirme Yöntemleri

Yazımızın bu kısmında sizler için instagram video indirme yöntemleri üzerine yapılmış en iyi uygulama ve sitelerden bahsedeceğiz.

  1. Video Downloader for Instagram: Bu program Android kullanıcıları içindir. Kullanımı oldukça kolay ve hızlı olan bu uygulama İnstagram kullanan Android kullanıcıların ilk tercihi konumundadır. Ayrıca bu uygulamayı gördüğünüz gönderiyi Repost yaparken de kullanabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı daha önce de söylediğimiz gibi oldukça basit: Telefonumuzun uygulama mağazasından Video Donwloader for Instagram isimli uygulamamızı bulup indiriyoruz. Ardından uygulamamızı çalıştırıyoruz. Daha sonra Instagram’a giriyoruz indirmek istediğiniz videonun üstüne gidin sağ üst kısımda görülen 3 nokta üst üste kısma dokunun. Karşımıza küçük bir ekran daha gelecek. O ekranda yer alan ”Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğine tıklayın. Ardından indirdiğimiz Video Downloader for Instagram uygulamamızı açıyoruz. Uyguluma içinde üst kısımda URL bölümünü girilecektir. O bölüme daha önce kopyaladığımız videonun linkini yapıştırıyoruz. Ardından açılan kısımda yer alan ” Videoyu İndir” seçeneğine dokunun. İndirdiğiniz videoyu telefonunuzun Galeri kısmında bulabilirsiniz.
  2. Regrammer: Bu programımız ise iOS kullanıcıları için İnstagram üzerinden video indirmeye yarıyor. İphone kullanıcılarının Instagram’dan video indirmek için kullandığı en iyi uygulama olarak biline Regrammer, kendi sektöründeki rakiplerine göre çok daha kullanışlı ve daha az reklam içeriyor.
  3. DreDown: Hem Android hem iOS kullanıcıları için en iyi yöntemleri açıkladık. DreDown ise İnstagram’ı bilgisayar üzerinden kullanan kullanıcıların video indirmesine yardımcı oluyor. Kullanış olarak oldukça kolay bir URL kopyala-yapıştır mantığı ile çalışan bu site hem mp4 formatında hem de oldukça yüksek kalitede videolar indirmenizi sağlıyor. DreDown sadece Instagram değil çoğu diğer sosyal medya platformu içinde video indirmeyi desteklemektedir.

Yorum Yap