Instagram Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

Teknoloji gelişmesi son zamanlarda sosyal medya platformlarından kendini göstermeye başladı. Instagram’ın sürekli olarak kendini geliştirmesi ve diğer sosyal platformlar üzerindeki tercih edilebilir nitelikleri kendi bünyesine katma durumlarında sesli mesajlaşma olanağının da sağlandığı görülmektedir. Doğrudan Instagram sesli mesaj özelliği nasıl kullanılır? Diye merak eden kullanıcılar için yapabilecekleri adımlar son derece basittir. Yapılan güncellemeyle birlikte gelen sesli mesaj özelliği, sesinizi kaydederek tek bir kişiyle olan mesajlaşmalarınızda ya da açılan gruplara sesinizin iletilmesini ve dinlenmesine olanak sağlamaktadır.

Instagram’da Sesli Mesajı Göndermek İçin Ne Yapabilirim?

İlk olarak Instagram’ı güncellediğinizden emin olmalısınız. Her iki işletim sistemi (İOS / Android) için güncelleme sağlandıktan sonra ana sayfa akışı olan bölümün sağ üst panelinde yer alan mesajlaşma alanına yönlendiren bağlantıya tıklanmalıdır. Bağlantıya tıkladıktan sonra kiminle konuşmak istiyor ya da kime mesaj gönderecekseniz onunla olan sohbet penceresine giriş yapın. Giriş işlemi yapıldıktan sonra Mesaj Yaz kısmının hemen sağında bir mikrofon simgesi yer alacaktır. İlgili simgeye tıklayarak basılı tuttuğunuza ve konuştuğunuzda ya da başka bir sesi dinlettiğinizde ses kaydedilecek ve tuşu bıraktığınızda mesaj gönderimi için sesiniz hazır olacak ve gönderilecektir.Instagram Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Sesli Mesaj İçin Sesinizi Kaydettiğinizde Ses Otomatik Gönderilir

Genelde denemek için kullanıcılar seslerini kaydederek duymak isteyebilirler. Fakat Instagram doğrudan kaydedilen sesiniz için mikrofona basılı tutup bıraktıktan hemen sonra sesinizi göndermektedir. O nedenle sesli mesajlarınızı gönderirken bu hususta dikkat edilmesinde yarar vardır. Yanlış ya da hatalı bir gönderi yaptığınızı düşünüyorsanız, sesinizin olduğu mesaja uzun tıklayarak Mesaj Gönderimini İptal Et demeniz yeterli olacaktır.

Instagram Sesli Mesajı Dinleme

Size gönderilen ya da sizin gönderdiğiniz mesajları duymak için Oynat butonuna basmanız yeterli olacaktır. Sesleri mesaj olarak kaydetseniz bile telefonlarınıza indirme özelliği bulunmamaktadır. Her gönderi doğrudan mesaj alanında kayıtlı kalmakla beraber, daha sonra dinlemek içinde kullanılabilmektedir. Yine de bu özelliği etkin bir şekilde kullanabilmek için mutlaka kullanıcıların Instagram’ın en son güncel halini kullandıklarına ve akıllı telefonlarının mikrofon özelliklerinin de aktif olduğuna emin olmalıdırlar. Ayrıca Mikrofon’a Instagram’ın eğer ki erişim izni yoksa Ayarlar – Uygulamalar alanından bu izni vererek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum Yap