Facebook Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?

Facebook sosyal medya ağları arasında en sık kullanılanlardan bir tanesidir. Yazı paylaşma, resim veya video barındırma hizmetleri veren uygulamaya her geçen gün üyelerin talep ve istekleri doğrultusunda farklı özellikler eklenmektedir. Eklenen özelliklerin kullanılması bazen istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Bunun için uygulamalara eklenen özellikleri kullanmayı etkin şekilde öğrenmek daha kolay bir şekilde kullanım olanağı sunacaktır. Facebook sayfanızda dolaşırken videoların otomatik şekilde akışı izlediğiniz sırada açıldığını fark edebilirsiniz. Bundan rahatsız olanlar için Facebook video otomatik oynatma nasıl kapatılır? Sorusunun cevabı bilinmelidir.

Ayarlar Sekmesi

Facebook tarafından sunulan otomatik oynatma özelliği bazı üyelerin şikayet ettiği konulardan bir tanesidir. Bunun nedeni içeriğini bilmediğiniz bir videonun aniden oynatılmaya başlanması veya internet paketinizin azalması olarak açıklanabilir. Bunun olmasını engellemek için ise Facebook uygulamasından Ayarlar sekmesine gelmelisiniz. Ayarlar sekmesi içinden Hesap ayarları kısmına gelmelisiniz. Hesap ayarları hesabınızla alakalı tüm tercihlerinizin filtrelendiği ve değişim olanağınızın bulunduğu kısımdır. Buradan bir çok profil ve hesap ayarınız gerçekleştirilir.

Hesap Ayarları Sekmesi

Hesap ayarları sekmesinde karşınıza gizlilik, zaman tüneli gibi başlayan oldukça çok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bunlardan video ve fotoğraflar kısmına tıklayınız. Buradan uygulamayı kullanırken gördüğünüz tüm resim ve videolar için isteğinize göre yapılacak uygulamalara yer verilmiştir. Haber kaynağınızda videoların sesli başlamasını istemediğinizde ilk seçenekten bunu kapatabilirsiniz. Videoların otomatik oynatılmasını istemediğinizde de aynı şekilde ikinci sırada bulunan otomatik oynatma kısmına tıklamalısınız. Videoları asla otomatik oynatma seçeneğine dokunduğunuzda ana sayfanızda açılan videoların tamamı siz play tuşuna basmadan oynatılamaz şekilde ayarlanacaktır.

Wi-Fi Ağından Otomatik Oynatma

Açılan sekmede önünüze asla otomatik oynatma seçeneği geldiğinde bu ayar etkin hale getirildiğinde asla otomatik oynatma sorunu yaşamazsınız. Ek olarak bir seçenek daha karşınıza çıkacaktır. Bu seçenek ise Wi-Fi bağlantısının olduğu alanlarda videoların otomatik olarak oynatılabileceğidir. Bu sayede gereksiz veri harcamanız gerekmeden sadece wi-fi ağına bağlıyken videoların otomatik oynatılmasına onay verebilirsiniz. İstediğiniz ve size uygun olan seçeneği seçtikten sonra onaylamanız etkinleştirme için yeterli olacaktır.

Yorum Yap