Fransız Merkez Bankası Eski Valisi Blockchain Firması Setl Yönetim Kurulu’na Katıldı

İngiliz blok zinciri teknoloji grubu Setl, Fransız merkez bankası Christian Noyer’in eski valisini yönetim kurulu üyesi olarak işe aldı. Yeni randevu, 17 Ocak’ta yayınlanan bir blog yazısı ile doğrulandı .

2015 yılında kurulan SETl odaklanarak bir mali şirket blockchain teknolojisi. SETl bir rapor ile, kurumsal ödeme ve takas için blockchain tabanlı bir altyapı inşa etti kapasitesi günde 1 milyarı aşkın işlemlerin.

En son duyuruya göre Noyer, Setl’in yönetim kuruluna katılarak “finansal, düzenleyici, ekonomik yönetim ve merkez bankacılığı dünyasında deneyim zenginliği” getirdi.

Noyer’in mesleki deneyimi, Kasım 2003 ve Ekim 2015 arasında Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, Banque de France Valisi ve Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Hazinesinde hizmet vermeyi içerir.

Daha önce, Setl’in yönetim kuruluna, İngiltere Merkez Bankası icracı olmayan üye olan Sir David Walker, İngiltere Dış ve Milletler Topluluğu Ofisi Martin Clements eski Kıdemli Bilgi Riski Sahibi ve eski İngiltere Merkez Bankası gibi ağır ağırlıklar katıldı. Vali Yardımcısı Rachel Lomax.

Kripto endüstrisinde öne çıkan bir diğer kiralama ise 16 Ocak’ta kripto para birimi değişimi ErisX , blok zinciri teknoloji şirketi ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin’i ve kripto para birimi Ethereum’un ( ETH ) kurucu ortağı yönetim kuruluna atadığını ortaya koydu .

Aralık ayında, blok zincir başlangıcı Civic , Apple kıdemli usta Phillip Shoemaker’ı, merkezsiz kimlik platformu Identity.com‘un icra direktörü olarak atadı .

Yorum Yap